Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kit tartasz igazi művésznek?...

Kit tartasz igazi művésznek? Nevekre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 11:29
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
53%

Ha a költészetet is művészetnek vesszük, akkor számomra Petőfi Sándor, József Attila.

De egy nemrég felfedezett tehetség: Tabáni István, hiszen elképesztően jó hangja van és gyönyörűen rajzol is.:)

2010. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Cakó Ferenc

homokanimátor

minden alkalmommal lenyűgöz..keress rá guglin+youtube-on!!

2010. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
*alkalommal
2010. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Francois Villon a nagy kedvenc, mert képes volt magasról tenni a világra.

Kortársak közül Kocsis Zoltán, Cecilia Bartoli, Kurtág György elsősorban.

Azt is érzem, hogy a könnyedebb műfajokban is vannak valódi művészek, csak nagyon nehéz megtalálni őket, mert jól elbújnak...

2010. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%
József Attila mindenképpen. Viszont, ha mai kell, akkor Tom Waits, Hobo, Kiss Tibor (Quimby), B.B. King (Szerintem zseniális, engem meg tud őrjíteni!), Sugar Blue, Both Miklós.
2010. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
Jim Morrison, Allen Ginsberg, Lackfi János, Salvador Dali, Janis Joplin, Francois Villon, Benkő Dániel
2010. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Természetesen nem muszáj hogy mai legyen.
2010. jún. 29. 13:17
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

-Miyazaki Hayao, Walt Disney, mert szerintem az igényes rajzfilmkészítés is művészet.

-Andrew Lloyd Webber- zeneszerző, musicalíró, mert egyszerűen zseniálisnak tartom.

-Vavyan Fable, Kosztolányi Dezső, mert úgy írnak, hogy megszerettették velem az irodalmat.

-Bonnie Tyler- énekesnő, mert olyan hangja van, hogy beleborzongok.

2010. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%
Ákos: zeneszerző,énekes,dalszövegíró és még sorolhatnám :D
2010. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

József Attila, Ady Endre, Baudelaire, Villon, Rimbaud, Petőfi, Arany, Orwell(egyúttal jós is), Shakespeare,(többszáz éves művek most is aktuálisak!), Exupéry, Babits, Thomas Mann...

Beethoven, Wagner, Mike Oldfield, Yngwie J. Malmsteen, Jimi Hendrix, Jean Michelle Jarre, Ronnie James Dio...

Dali, Picasso, Csontváry...


Sajnos sok remek és érdemes művészt kihagytam, de sorolhatnám órákig. Számomra a lényeg általában az, hogy merjen a kor követelményeinek ellent mondani, vagy ha nem mond ellen, akkor űzze a kor művészetét virtuózi szinten.

2010. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!