Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen stílusban épültek azok...

Milyen stílusban épültek azok a tégla,1880-1940 körüli gyárépületek, gimnáziumok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerült képet szereznem arról, amire gondolok.

A kort csak úgy betippeltem... Az is lehet, hogy az 50-es években épült, nem tudom. :)

Régi gyárépületek, gimnáziumok, vasúti létesítmények, amik (főleg vörös) téglából épültek, és jellemző rájuk, hogy a díszítésük is téglából van megoldva, tehát nem dísztelenek...


a legközelebbi hangulatú épület, amiről találtam képet, a budapesti Szilágyi Dezső téri református templom:

[link]

de nem a templomok érdekelnek, hanem nagyon szép mindenféle gyárakat és efféléket is építettek ilyen hangulatban.

Elnézést, teljesen analfabéta vagyok az építészeti stílusokban, de nagyon örülnék, ha sikerülne megtalálnom ezt. Magam a viktoriánusra gyanakodtam egy darabig, de aztán nem volt túl meggyőző.


2010. jún. 29. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél az konkrétan neogótikusnak tűnik.
2010. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a neo-gótikus alapján találtam valóban egy ilyen épületet:

[link]

erről eszembe jutott, hogy valóban, vásárcsarnokok is épültek, amik szintén valamennyire azt képviselik, amit keresek.

Pl. a budapesti vásárcsarnok bejáratáról most olvastam is, hogy neogótikus:

[link]


az az igazság, hogy nekem nem annyira a bejárati része tetszik, jobban tetszik például az oldala:

[link]


egyébként itt van a Batthyány térről is:

[link]


ezek mind neogótikusok, úgy értem, az utóbbi és az előző oldala is?


azért majd még keresgélek, mert nem kizárólag ilyen épületekre gondolok, de ezek is hasonlók. De kicsit túl díszesek. :) Lehet, hogy nem is egyetlen stílust keresek?

de már ez is nagy előrelépés volt, köszönöm! :)

2010. jún. 30. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!