Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Michael Jackson vagy David Bowie?

Michael Jackson vagy David Bowie?

Figyelt kérdés
Kinek volt jobb hangja, tehetsége, stílusa? Nagyobb hatása az utókorra. Kérlek válaszotokat indokoljátok is meg.

2019. jan. 22. 13:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem Jackson. Dawid Bovie nem kapott annyi díjat, nem adott el annyi lemezt, nem volt olyan sok teltházas koncertje, mint Jacksonnak.

Jobb hangja Jacksonnak volt, lévén Bowienak nem igazán volt hangja

2019. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
77%

Szerintem is Jackson.

David Bowiet is szeretem, de valljuk be, Michaelt többen is ismerték. Bárkit megkérdezel, az emberek 70%a Jacksont ismeri.

Ha engem kérdezel, hallgasd mindkettőt, mert mindegyik tök jó. Ne tegyél köztük megkülönböztetéseket.

De ez amúgy eléggé hülye kérdés volt.

2019. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülye kérdés, bocsi :D Igazábol egy barátommal vitatkoztunk rajta kinek volt nagyobb hatasa alapjába véve a zenére
2019. jan. 22. 14:37
 4/20 Mansour ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet összehasonlítani, mert nem egy kategória. David Bowie művész volt, Michael Jackson pedig csak popzenész. Annak persze nagyon jó, a maga műfajában az egyik legjobb.

David Bowie is csinált olyan dolgokat, amik összevethetők Michael Jackson zenéjével, és ebben az összehasonlításban talán Michael Jackson lenne a győztes. De David Bowie sok mást is csinált, olyasmit is, aminek Michael Jackson a közelében sincs.

2019. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mansour ***** válasza:
94%

"kinek volt nagyobb hatasa alapjába véve a zenére"

Ha ez a kérdés, akkor egyértelműen David Bowie. Ő már a 70-es évek elejétől kultikus figurának számított, kapcsolatban volt a művészvilággal, filmekben szerepelt. A zenéjére a legszínvonalasabb együttesek hatottak, és ő is visszahatott másokra. Nem követte közvetlenül az éppen aktuális irányzatokat, a zenéje mégis mindig modern volt, és az adott kor legjobb stílusjegyeit építette be a zenéjébe. De mindezzel együtt nem a zene állt nála a középpontban, hanem az a sajátos, karizmatikus Bowie-ság, ami minden dalán átjött. Még egy gyengébb dalt is úgy tudott előadni, hogy az összetéveszthetetlenül az ő egyéniségét sugározta.

2019. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Rám egyértelműen Bowie.
2019. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Jackson.
2019. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
LOL, hogy Bowienak nincs hangja?? Ez a legnagyob hülyeség, amit valaha hallottam. Bowienak kivételesen jó hangja volt, ha ez nem tűnt fel, akkor valószínűleg nagyon kevés Bowiet hallottál, első. Csomó számában direkt, pukkasztásból énekelt olyan elborult stílusban, egyébként rengetegféleképpen tudott énekelni. Ráadásul Bowie egy multitalentum volt, ugyanolyan magas színvonalon színészkedett, és festett, mint amilyen a zenéje volt.
2019. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

"LOL, hogy Bowienak nincs hangja?? Ez a legnagyob hülyeség, amit valaha hallottam. Bowienak kivételesen jó hangja volt, ha ez nem tűnt fel, akkor valószínűleg nagyon kevés Bowiet hallottál, első"

1. Jacksonnak elég 1 számát meghallgatni, már hallatszik, hogy nagyon jó a hanja

2. Bowienak nem volt jó hangja. Amiről te beszél az azt takarja, hogy mindenkit meg lehet tanítani kezelni a hangját, de ettől még nincs jó hangja alapesetben


Úgy is írhatnám, hogy: Bowienak jó hangja volt? Lol, ez a legnagyobb hülyeség, amit hallottam. de nem írom, mert ennek semmi értelme...:) A válaszodból látszik, hogy kevered az előadó-művészetet és a nyers, istenadta hangot.


Én is bírtam Bowiet, jó zenéje volt, de maradjunk a tényeknél. Nagy művész, gyengus hanggal

2019. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9, te összekevered Bowie-t velem. :D

De semmi baj, a te füled a te fejeden, azt gondolsz amit csak akarsz, tények meg ebben a témakörben sosem lesznek.

2019. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!