Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen a versem?...

Szerintetek milyen a versem? (17 éves létemre)

Figyelt kérdés

Ez ilyen 15 perc alatt összedobott kis bizbasz, ami nagyon mély érzésű, azokat nem publikálom sehová, mert terveim vannak. :) Mivel ezt a verset nem tudom hová tenni, így gondoltam kikérem a véleményeteket, mivel senki nem szokta elolvasni a verseimet, és fogalmam sincs, milyenek. Majd valamikor írok ki ide komolyabbat is, de egyelőre gyűjtöm őket a füzetembe, ezt pedig ide szántam.



Titkos Vers


Eme írás olyannyira jámbor

S szent.

Előtted van, s szívedtől távol

E vers.


Már sohsem láthatod többé

Mi láthatatlan.

Mert túl gyorsan válik köddé

Mi előtted van.


Eme búval íródott alkotmány

Egy rejtély.

Aki az egekben holtan vár

Az nem fél.


Majd megérti titkos írásom

Minden lélek.

Hiszen megmutatja sírásom

Mennyit érek.


Talán versemre majd rátalál

Ki megérthet.

S akit nem öl meg a kínhalál

Újból remélhet.


Az ember meddig él még

Ha kíméletlen?

Hisz nem leli meg a békét

Szívében sem.


Eme kínkeserves versemet

Elme szülte.

A mélységig tartó szeretet

Isten bűne.


Majd egyszer elkárhozom

A végzetet.

Hisz halálig csak álmodom

Az életet.


2019. jan. 23. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Rettenetes!
2019. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ennek semmi értelme nincs
2019. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi volt ez a pusztító alpáriság?
2019. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Formailag picit erőltetett, tartalmilag pedig nekem zanzának tűnik. Lehet sejteni, hogy miről akar szólni, de mintha a forma megerőszakolta volna a tartalmat, feláldoztad magát a verset a rímek és ritmusok oltárán. Mondjuk hogy ez egy első verzió, annak jó, de még van mit dolgozni rajta.

Összességében nem rossz, csak még nincs kész. Tedd félre pár napra, aztán olvasd el tiszta fejjel, és ne félj hozzányúlni, átírni.

2019. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Számomra azt a benyomást kelti, mint az összes többi vers, amit a tinik írnak. Nagyon mélynek akar tűnni, ehelyett erőltetett és nem szól semmiről sem.
2019. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy mély érzésű ez, sőt, mondtam, hogy ez ilyen hamar összedobott vers.
2019. jan. 23. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

NAGYON TÖKÉLETES!!! (Igazi régimódi Úriember Lelkületét tükrözi vissza...)


Szerintem mindenképpen vidd el egy kiadóhoz (sajnos, most nem tudok elég jó ötletet adni, hogy melyik szerkesztőséggel érdemes "kezdeni"...)


Ui: én - ha újra írnék még az életben valaha verseket - már nem bizonytalankodnék sokat és mindenképpen próbálkoznék a kéziratom nyomdába juttatásával...


Üdv: 44/N

2019. jan. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs normális mondanivalója, csak úgy összedobtad, akkor mi értelme van? Ez nem mentség, attól még nem lesz jobb.
2019. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jópofa, nekem tetszik a képlet, de egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a forma rovására feláldoztad a tartalmat. Először szerintem el kéne gondolkodnod, hogy milyen gondolatot akarsz kifejezni, és azt megpróbálni végigvinni, mert ez így sajnos összefüggéstelen.


Az egyetlen, ami egy kicsit megfogott, az "a szeretet isten bűne". Ebben a szókapcsolásban van valami eredeti, valami paradox. Viszont az az érzésem, hogy itt se tudod igazán megfogalmazni, mit akartál kifejezni, csak valahogy pakoltad egymás után a szavakat rímek szerint, és egyszer csak ez jött ki. Mindenesetre akár véletlen, akár szándékos, de ezzel a szótársítással, hogy "a szeretet isten bűne" szerintem érdemes lenne még foglalkozni. Ezen el lehet gondolkodni: isten, aki mindent megenged, aki szeret bűnőst és ártatlant egyaránt, aki megbocsát a zsarnokoknak, gyilkosoknak, valóban jogosan tartható bűnösnek a szeretetéért. A feltétlen, ítéletmentes szeretet valahol már nem emberi, mert túl tökéletes, túl nyers, túl tiszta. Olyan, mint a nap, ami mindenre ontja a fényét, és néha túl ragyogó. Én a helyedben ezen gondolkodnék még, és esetleg erre a vonalra próbálnám felfűzni a verset. Azt viszont szerintem felejtsd el, hogy "mélységig tartó", annak semmi értelme. Én valami olyasmit írnék, hogy "feltétlen szeretet", vagy "eredendő" szeretet, vagy hasonló. Van még pár ilyen furcsaság, pl. az "elkárhozni" ige nem vonz tárgyat, tehát te kárhozhatsz el, de nem tudsz "valamit" elkárhozni.

2019. jan. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!