Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen színes ceruzákat...

Milyen színes ceruzákat vegyek? (pasztell, akvarell vagy színesceruza)

Figyelt kérdés

Főleg portrékhoz,realisztikus ábrázoláshoz használnám,tehát valami erős pigmentációjút kéne. Az akvarell ceruza jó,mert el lehet mosni és élénkebb színe lesz,a ceruzát precízebben tudom irányítani mit az ecsetet. A pasztell szerintem túl poros,még ceruzában is,kenődik,nem annyira precíz,de élénk a színe. A színes ceruza jó lenne de nem tudom mennyire élénk,mennyire árnyékolható... Valami Farber Castell-re gondoltam.

Valami ilyesmi fedésűre gondoltam,nem tudom ezt mivel érik el:

[link]

[link]



2019. febr. 23. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A felső rajz szerintem Prismacolor Premier Soft Core-ral, az alsó pedig Faber Castell Polychromos és Caran d'ache Luminance ceruzákkal készült, ha jól rémlik. Ha rákeresel "Lachri"-ra YouTube-on, egyes videói alatt, a leírásban ki is szokta listázni a használt ceruzákat konrkét színre és márkára pontosan.
2019. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A ceruzákról még annyit, hogy a Polychromos, mivel keményebb hegyű, főként részletkidolgozásra alkalmas, bár spéci ceruzákhoz való oldószerrel egészen lágy, elmosódott hatás is elérhető. Ezzel szemben a Luminance és a Prismacolor SC jóval puhább hegyű és kevesebb rétegben is jobban fed, mint a Polychromos. Ezért is szoktak kétféle típusú heggyel dolgozni.
2019. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aztamindenit, micsoda részletes technikai problémalatolgatás! Én hülye, pedig 50 évesen (közel 50 éve) csak firkálgatok, festegetek szinte avval, ami éppen a kezembe kerül és mégis megélek belőle. :-)
2019. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!