Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Más is van ezzel így?

Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
nagyon szeretem a művészetet, egyszerűen nem érdekel ezen kívűl más. Imádok írni rajzolni és zenélni csak az a bajom ezekkel, hogy nem tudok kitalálni új dolgokat, nincsen saját stílusom. pl: sokszor gondolkoztam, hogy írok egy dalt vagy egy könyvet de egyszerűen fogalmam sincsen, hogy miről és, hogy hogyan kezdjek hozzá. A rajzolással ugyanez van, sokan mondják hogy tudok, értek hozzá meg minden de ha rajzolok is akkor csak képről tudok, nincs olyan hogy most leülök és rajzolok valamit mert nem tudom hogy mit. Ja és a zene igen, szeretek énekelni csak még senki sem hallotta a hangom de helyesbítek egyszer hallotta valaki és azt mondta jó vagyok de én meg olyan szégyenlős vagyok, hogy azóta szó szerint beszélni sem merek nyilvánosan, na mindegy igazából nem is erre akartam kitérni nem is tudom csak ugy leírtam, hanem a hangszerekre mert ugye tanulok gitározni és ezzel is ugyanaz a helyzet, leülök gyakorlom azt a pár akkordot amit megtanultam és ennyi utána nem tudom kitalálni hogy mit játszak. Valami baj van velem, vagy valami meggátolja az agyamban azt hogy kifejezzem magam? Valaki tud segíteni ezek ellen? (A helyesirasi hibakert bocsanat tudom mindig ez az indok de tényleg gyorsan akartam irni :))

#zene #rajz #írás #nem vagyok kreatív
2019. febr. 27. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a barlangrajzok korában élünk, a művészetek azóta sokat fejlődtek.

Minden művész kijárta az iskolákat, Gauguin felnőtt fejjel festőiskolában tanulta az alapokat, majd sokat járt képtárakba, tanulmányozta más művészek munkáit, amíg valamennyire megtanult festeni, megjegyzem rajzolni sosem tanult meg rendesen.

Leonardo is firkált mindent, te is megteheted, lerajzolod a bal kezedet, egy szemet, egy orrot, piszét, meg kampósat, fát, bokrot, csendéletet, Csontváry imádta a fákat, de akár tájképet, vagy ha már tudsz valamit, akkor mozgalmas csatajelenetet, megjegyzem a mozgást a legnehezebb ábrázolni.

A hangszeres tudás is alapvető, skálázni is kell, meg vegyél gitáriskolákat, van több is, a Nagy-Mosóczi ötrészes, ha részenként veszed meg, akkor nem is drága, csináld végig, ha nem akarsz tanárhoz járni, bár az nagy segítség.

Vannak mind a jobb, mind a bal kéz technikájára fejlesztő gyakorlatok benne, de vehetsz kottákat is, egyszerű dalokat megtanulni, például Muszty-Dobay Csalamádék.

A zeneszerzéshez sok alapismeret kell, az nem megy csak úgy, magától.

Tanuld meg az akkordbontásokat, a különböző ritmusokat, gyakorold a biztos ütemtartást, a hangok hosszának pontosságát, az egész, a fél, a negyed, nyolcad, stb az minél jobban megközelítse az elméletit.

Nagyon jó az, ha egy dallam kíséretét felveszed egy mikrofonnal, aztán rájátszod a dallamot, ha azt is feltudod venni egy külön sávba, akkor látod is egy zeneszerkesztőben, hol csúszik el, vannak ingyenes programok, érdemes kipróbálni.

Én mindent megpróbálok lejátszani, amit hallok, a sims 3 gitárdarabjait is mind megtanultam, igaz, jó régen foglalkozom már zenéléssel, de mostanában új területeket tanulok a netről, te is megteheted ingyen és bérmentve, tanulhatsz bonyolultabb akkordokat, fogásokat, de szorgalom az kell hozzá, ami könnyen megvalósítható, ha van kedved hozzá.

Ha kisebb, könnyebb célokat tűzöl ki magad elé, akkor azokat el is tudod érni, ebben is nagy segítség egy tanár, neki vannak különféle nehézségű feladatokból repertoárjai, gyűjteményei és mindig olyat ad neked, amivel tudsz haladni, de nem olyan nehéz, hogy ne tudd gyakorlás után megcsinálni, lépésről lépésre viszont mindenki tud fejlődni.

Mindig az a nehéz, amit még nem tudsz, de ha már megy, magad is csodálkozol utána, milyen könnyű megcsinálni, aztán a többi jön magától.

2019. febr. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg például ezt a videót?

https://www.youtube.com/watch?v=8jKlMXR9-30

és fejlesztheted a hallásodat

2019. febr. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pont az ellenkezője van. Rengeteg ötletem van, de nincs energiám, türelmem, vagy épp tudásom az elkészítésükhöz. Ami talán segíthet az ötletekben az, ha megpróbálod átgondolni egy megélt helyzetedet, és elgondolkozol hogy lehetett volna másképp. Először csak egy szituációt vagy egy mondatot képzelj el másképp, és képzeld mellé a lehetséges alternatív történéseket. Próbálj meg asszociációkat keresni érzésekhez, hangulatokhoz, dalokhoz. Játssz el a gondolataiddal, firkálj valamit, és ami elsőnek eszedbe jut egy tollvonásról, annak rajzold tovább. Én pl. egyszerű hurkokból el tudok jutni egy egész gladiátor, vagy fantasy sisakig. Ne gyötörd magad azon, hogy "ki kell valamit találni" mert az úgy nem megy. Játssz a gondolataiddal, szituációkkal, érzésekkel, és egyszer csak jönni fog az ihlet.
2019. febr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
100%
Nem születünk egyformának, nincs mindenkiben alkotó tehetség, és akiben van, az sem biztos, hogy kifejezési formát tud találni magának. Ezt tudomásul kell, nem szabad irreális álmokat kergetni. Az jó, ha sok mindenben kipróbálod magad, így találhatod meg az igazi utadat.
2019. febr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valami nem megy ne erőltesd mert csak rágörcsölsz és még rosszabb lesz. Ahogy haladsz előre az életben, fejlődik a személyiséged és vagy kialakul a saját stílusod vagy nem. Gondolom azért nincs még mondanivalód, mert fiatal vagy. (A tini világfájdalom nem számít annak.)


Persze ahogy az első válaszoló írta elmehetsz művészeti iskolába, de az mind technikai tudás. Ha nincsenek saját gondolataid, amiket ki akarsz fejezni, azon egy iskola nem fog segíteni semmit.

2019. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem egészen értek vele egyet, mert a nagyobb fokú érdeklődés lehet a tehetség jele.

Az életben sok mindent kell erőltetni, hogy sikereket lehessen elérni, a kutatók is futnak sokszor felesleges köröket, kipróbálnak új módszereket, tanulnak a témában, de a sportolók is erőltetik az eredményeket, egyik súlyemelő sem 200 kg-al kezdi, a zenében is ez a helyzet.

Pár akkorddal nem sokat lehet kezdeni, ha veszel dalos kottákat, az eladó megtudja talán mondani, melyekben vannak egyszerűbb dalok, akkor minden dal megtanulásával tanulhatsz egy -egy új akkordot, fogást, amit aztán később is lehet használni.

Mások is így vannak ezzel, egy darabig haladnak, aztán megállnak a fejlődésben, az előrelépéshez fejleszteni kell a tudást, gyorsítani a tempót, ügyesebbé tenni a kezet, az ujjakat.

A zeneszerzéshez jó gyakorlat az improvizáció, egy dallamot módosítani, megváltoztatni, azzal érdemes kezdeni.

Nekem több ilyen saját dalom is van, meghallgattam olyan darabot, amiből megtanultan egyes frappáns részeket, a többit kitöltöttem impróval, majd az eredeti részek helyett mást tettem be, így már az anyja sem ismerne rá, teljesen más, mint eredetileg volt, egy kicsit lopkovics ugyan, de ez is alkotás, legalább is kezdetnek megteszi.

2019. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A művészetet felesleges sporttal vagy tudományokkal összehasonlítani mert teljesen különbözőek. Te még mindig csak technikáról beszélsz. Hiába tud sok dolgot megcsinálni, ha nincs mit kifejezzen vele.
2019. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell tanulnod térből 2D be rajzolni kezdetben csak a szerkezeti rajz legyen fejlesztve.


Az viszont gond, ha nincs ötlet/ihlet magadtól.


Én vagyok úgy, hogy felkelek éjjel egy teljesen fejben megtervezett ötlettel, amit levázolok s alszok tovább.


De ihleted adnak különböző anyagok.

Elég csak pl müanyag lapot megfognom s pattognak az ötletek.


Amikor egy kisebb cégnél dolgoztam ott a "szemétből" müanyagok, kartonok, papír hordók...stb bepörgött az agyam s vázlatoltam, majd kiviteleztem azokból az alapanyagokból.

Mondhatni szarból várat építettem (akkori fizum laza 2x esét hoztam össze/hónap, 100k-t kaptam kézhez fizuként, de 300k-t biztosította a cég "vidd a szemetet nyugodtan, úgyis alig van helyünk a raktárban 😂"


Vittem én nagyon szívesen, sőt mai napig hozok el ingyen sok alapanyagot. 😊

2019. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!