Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha fotózáshoz szükségem van...

Ha fotózáshoz szükségem van egy homogén sötét háttérhez azt hogy tudnám elkészíteni otthoni körülmények között?

Figyelt kérdés
Hogy tudok ennyire sötét hátteret elkészíteni?

2019. márc. 11. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Falfestés? Vászonkifeszítés?
2019. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Fekete karton, szövet.

(ez tényleg ilyen nehéz?)

2019. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel, hogy ilyesmi hátteret hogy tudok úgy csinálni, hogy a fények ne tegyék tönkre a képet?


[link]


És igen, ez komoly kérdés, mivel nincs sok helyem és még csak nagyon kezdő szinten ismerkedem a fényképezéssel, de nagyon érdekel és fejlődni szeretnék.

2019. márc. 11. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy nagyobb teret és éjszaka fotózz. Olyan hely kell, ahol nincsenek utcai lámpák és nem szűrődik be semmilyen fény. A háttérben pedig 5-10 méteren belül nincsenek se fák, se semmi, csak üres tér. Pl. kocsibejáró.


Kis térben otthoni eszközökkel nem fogsz tudni ilyen fekete hátteret elérni. Ha simán fekete hátteret raksz, ahogy írták is a többiek, megfelelő fények nélkül szürke lesz, foltos, stb. Persze meg lehet oldani azt is, de ahhoz már rá kell költened valamennyit.

2019. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumos megoldás, nem tökéletes, de ha jól világítasz használható a fekete geoszövet.

Gazdaboltban vettem, bevállt.

2019. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Köszi a geotextiles ötletet!


Az általad linkelt képen annyi történik, hogy ki van húzva egy fekete háttér a modell mögé. A modell és a háttér között akkora távolság van, hogy a modellre irányított világítás ne vessen fényt a háttérre. Ez röpke néhány méter, átlagos méretű szobában nem nagyon lehet megoldani.

2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Ahogy hasonló képet megoldottam:

Este, redőny le.

Geotextil karnison, modell 2 méterre előtte.

85mm 1.8 obival nem fértem el.

Nyitott ajtón keresztül előszobából ringvakuval.

2019. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!