Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a verseimről...

Spok kérdése:

Mi a véleményetek a verseimről, írásaimról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már lassan négy éve kiírtam ezt a kérdést, de úgy éreztem, ezt mára újból meg kell tennem. Irtózatosan fontos számomra az írás, néha ebben lelem meg a nyugalmamat. Visszajelzést azonban csak olyanoktól kapok, akik már eléggé ismernek bennem, és bízom annyira bennük, hogy megmutathatom nekik a blogomat.

Ezt a bizalmat most szeretném belétek helyezni, jó lenne mástól is véleményt kapni, aki egyáltalán nem ismer engem.

Remélem, tetszeni fog nektek.

22F


[link]



2019. márc. 14. 22:46
 1/10 A kérdező kommentje:
eléggé ismernek engem*
2019. márc. 14. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a link
2019. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsi:) most jó lesz

[link]

2019. márc. 14. 23:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a blogot, el is olvastam jó pár frissebb művedet.

Nem vagyok szakértő, csak egy külsős, így véleményem vedd fenntartással.

Én is írok(csak nem osztom meg nyilvánosan), úgyhogy először a hibákkal kezdeném, amiket nekem is jeleztek olvasóim.

A verseid jelentős részének nincs kerete, se szerkezete.

Hiába vannak gondolataid, ha a versnek nincs konkrét formája, akár egymás mellé is írhatnád a mondatokat és akkor novellát csinálsz gyakorlatilag.

Például köss be magadnak szótagszámot és igyekezz követni.(1-2 csúszás beleférhet)

Másik dolog.

A rímelést nem adjuk fel a gondolatmenet kedvéért.

Ha nem találsz rímet, az a dolgod, hogy keress.

Az, hogy minden 2. versszakban hibásak vagy elcsúsztak a rímek, ha minőséget akarsz gyártani, sajnos nem működik.

(Ezt 2-3 versnél is tapasztaltam, pedig 6-7 lett elolvasva legalább.

Valamint a rímhez kicsit kapcsolódva.

Próbáld jobban ütemezni a verseket, azt ajánlom.

Viszont ezek mellett eltekintve remek gondolataid vannak, ez nagy erősséged lehet másokhoz képest.

Sokkal hosszabb és komolyabbam kidolgozott versek is, amiket olvastam, szóltak már a nagy semmiről, szóval elismerésem.

Végső soron pedig érdekesnek tartottam az irományaidat, némelyik tetszett is.(Pedig kényes ízlésem van.)

A kérdéssel kapcsolatban pedig annyi, hogy ne mások igényei és visszajelzése alapján írj,(Mi lenne ha jönne pár nagyokos és szétszidná-gúnyolná a műveid?) hanem saját magad miatt, mert gondolom szereted csinálni.

Szóval ne add fel, ha nem is leszel Radnóti, de a ismerőseidet még talán el is fogod tudni bűvölni vele. :)


Tisztelettel.

19/F

2019. márc. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletlen gyönyörűség.

Szerelmes lettem a verseidbe.


~egy szintén firkáló, 16 esztendős fruska

2019. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! #4-es, meglátásaidat és javaslataidat mindenképp beépítem a jövőben az írásaimba, mert értékesnek tartom mindazt, amit leírtál.
2019. márc. 17. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
szerintem nagyon jók, a szótagszám nem mindenhol jön ki, de az érzések átjönnek. simán lehetsz igen jó költő, ha sokat gyakorlod és sokat inspirálódsz.
2019. márc. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! 🙂
2019. márc. 19. 08:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első tényleg válaszoló kisregényéee azt reagálnám, hogy a modern versnek már nem feltétele a rím, úgyhogy felesleges erőltetni, ha nem a költő stílusa. Bár az tény, hogy érdemes következetesnek lenni, úgyhogy ha nem rímelünk, az legyen végig úgy a versben.
2019. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor írok, érzésre teszem. Nem számolom a szótagokat, a rímeket szintén érzésre pakolgatom, így igyekezve átadni, ami bennem van. Ugyanakkor a legutolsó, ma délutáni postomban próbáltam valamiféle ütemet, csengést adni a szavaknak. Számolni most sem számoltam, de azt hiszem, jutottam valamire :) Ha valakit érdekel, nyugodtan elolvashatja, az eddigi link alatt eléri.
2019. márc. 19. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!