Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek az írásaimról?

Mi a véleményetek az írásaimról?

Figyelt kérdés

[link]


Őszinte, de kulturált építő kritikákat szeretnék olvasni. Ha úgy gondolod, hogy Neked nem tetszik, kérlek írd le, miért és szerinted, hogyan javíthatnék rajta.

Kiskorom óta érdekel az írás, nem csupán a hobbim, mára már a szenvedélyemmé vált. Viszont sajnos kevesen értékelik a műveimet, s még kevesebben fejtik ki a véleményüket. Általában csak annyit mondanak, visszajelzés gyanánt, hogy jó vagy elmegy. Hiába szeretném megtudni, hogy miért tetszik illetve nem tetszik nekik, azt nem árulják el. Éppen ezért lennék kíváncsi a Ti véleményetekre.

Előre is köszönöm, hogy szántatok rám időt és energiát!



2016. dec. 28. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
37%

Kevés itt a szakértő, de majd meglátjuk.

Tőlem csak pár dolog, a végéről:


"megnyugodok" => megnyugszom.

"elalszok" => elalszom.

"mostmár" => most már.


Elég szépen írsz - de ha tényleg író szeretnél lenni, akkor hibátlanul kell írni.

2016. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Részletes. Ami jó is lehet, de nem feltétlen indításnak. Lehet csak én vagyok ilyen, de untat, ha azt se tudom ki, miért van ott ahol, viszont fél órája a gondolatai körül kering. Ugyan ez a helyzet a hosszadalmas leírásokkal. Kellenek, de nem feltétlen egyszerre, inkább bele kellene építeni a cselekménybe, hogy az olvasó ne azt érezze, most pedig bemutatjuk a szobát, hanem szinte észrevétlenül kerüljön bele a sztoriba. Engem zavarnak a sablonos eszközök: kongó üresség, sötétség honol, szívem kalapál. Az is, hogy az első három mondat, majdnem ugyan azt jelenti, és nem visz közelebb a lényeghez: "Aznap ismét meghalt egy részem. Tulajdonképpen valaki megint megölte egy lényem. Meghaltam és ez ellen semmit sem tehettem." Én ilyenkor azt gondolom magamban, hogy oké értem, tényleg értem, jól van már mindenki vágja. :D Ilyesmi többször is előfordul benne. Néha indokolatlan a részletesség, és nem sikerül hangulatot közvetítenie. Nekem nem elég lendületes, a stílus elég személytelen. Ami nem baj, mert állítólag az idővel kialakul. Legfeljebb mégsem. :) A helyesírási hibák engem nem foglalkoztatnak, annyira súlyos dolgokat nem láttam ami miatt nem olvasnám tovább, szerkezetileg is rendben, a történetek (az első hármat néztem talán), számomra nem túl érdekesek, de ettől még rengeteg embernek simán az lehet, úgyhogy ezt semmiképpen nem venném hibának. Egyébként sem értek hozzá, de láttam, hogy nagyon szeretnél véleményt, úgyhogy...
2016. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!