Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Magyarországon épült új...

Magyarországon épült új Sztálin szobor az 1956-os vandálkodások után?

Figyelt kérdés

2019. márc. 15. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Miféle vandálkodásra gondolsz? Fáj a nagyapád csúfos orra bukása?
2019. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az hogy "miféle vandálkodásra"?Hát tudod az 1956 október 23.-án kitört vandálkodásra amikor a bűnözők gyilkoltak,és szobrokat döntögettek
2019. márc. 15. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a politika kategóriába való kérdés.
2019. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
24%
Arra a vandálkodásra gondol a kérdező, amikor "hős" nép haragudott a kommunistákra, ezért lámpavasra húzta a saját fiait (a kirendelt 18 éves kiskatonákat).
2019. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogalomértés kérdező. Alapvetően fontos, ha valamit meg kívánunk érteni. Gyakran ahhoz is, hogy kérdezhessünk.

Az említett gyilkosság a Kossuth tér körüli épületek tetejéről történt. Megtévesztett és főleg rettegő munkásőrök által elkövetve. Minden más csak utána történt.

A Sztálin szobor ledöntése fontos, de nem valami "hősi" tett volt. Azért nem, mert akkor Sztálin 4 éve halott volt, előző évben egy Hruscsov nevű személy került az SZKP élére, akinek első dolga volt megtagadni Sztálin örökségét, és mire a szoborra sor került, már itt és ott javában takarítottak a Sztálin relikviákban. Ez csak egy (bár jó nagy) volt a sok közül. Ezért aztán senkinek sem jutott eszébe valamiféle pótlás. Örültek, hogy elmúlt. Moszkvában is. Na jó, a grúzok kevésbé, ki szereti, ha egy "hőssel" kevesebbje lesz, mert kiderül, hogy inkább gyilkos. Őket megértem. Téged is, csak másképp.

2019. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Igazából nem oda való,én arra voltam kíváncsi hogy épült-e helyette új szobor,ami művészet arról nem én tehetek hogy 10/9 embernek a politikai dolgok jutnak róla eszébe

2019. márc. 15. 15:22
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

Igen,ez a valóság 56-al kapcsolatban,tiszta szívemből sajnálom azokat akiknek semmi közük nem volt a Magyar helyzethez,csak oda rendelték ki őket,és brutálisan meggyilkolták őket,azok a vadállatok

2019. márc. 15. 15:29
 8/8 anonim válasza:
Jó pár meggyilkolt ávós kiskatona is a halála előtt részt vett akciókban, letartóztatásokban. Persze, nem tehettek mást.
2019. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!