Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok olyan klasszikus...

Tudnátok olyan klasszikus zenei műveket mondani, ahol nagy hangsúly van a ritmuson? Pl bolero, scheherezade, smetana-moldau

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hogy hívják az ilyeneket, de ezeknek a daraboknak a ritmusai nagyon tetszenek, és szeretnék még ilyeneket hallgatni. Az is jó, ha olyanokat küldtök amiknek a ritmusa simán tetszik nektek.

2019. márc. 18. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Qaz NDK-s turmixgépnek a levehető előlaposnak négyötödös ütemhangsúlyos ütődései vannak hallgassatok bátran humorral fűszerezve-flamand ballon akcentussal,na srácok indultam mert jön a vonatom....
2020. márc. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Stravinsky-Tavaszi áldozat
2021. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es köszönöm még most is, azt ismertem egyébként!!
2021. máj. 20. 14:03
 14/17 anonim válasza:

Szívesen, amiket én ismerek, azok közül ebben kapja a legfontosabb szerepet a ritmus.


Egyébkent érdemes még szétnézni Ligeti Györgynél (Zongoraverseny, Zongoraetűdök)


Vagy: Olivier Messiaen: Regard de l'Esprit de Joie

2021. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ligeti sajnos már a hallgathatatlan kategóriába esik nálam, Messiaen-től két darabot ismerek, (illetve le van mentve), azt mindenképp megnézem, (de lehet hogy Ligetit is), nagyon köszönöm. ! válaszok továbbra is jöhetnek!
2021. máj. 21. 10:17
 16/17 anonim válasza:

Ez mondjuk pont két (szerintem) könnyebben befogadható darab Ligetitől. Az etűdök közül ritmikus téren a Fanfares és a L'escalier du diable címűeket ajánlanám.


Illetve még: Alfred Schnittke: Faust cantata: Tempo di tango


De Stravinskynál is még nagyon sok ilyet találsz.

2021. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

En mindenkepp Sztravinszkijt mondanam mint ritmusos zeneszerzo. Nehany ilyen muve:Tavaszi aldozat, Petruska, Jeu de cartes.


Tovabbi muvek


Bartok:Concerto zenekarra

Bartok:a csodalatos mandarin

Messiaen:Turangalila

Ravel:G dur zongoraverseny

Ravel:La valse

Brahms:magyar tancok

Brahms:g moll zongoranegyes

Csajkovszkij:Romeo es Julia (a kozepe nagyon jo)

Csajkovszkij:Olasz cappriccio

Liszt: Mefiszto keringo

Gerswin: kek rapszodia

2022. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!