Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ismeri valaki ezt a verset?

MGabi48 kérdése:

Ismeri valaki ezt a verset?

Figyelt kérdés

Emlékszem gyerekkoromból egy véresre, amit egy könyvben olvastam, de azóta se találtam nyomára, és a Google se segít, valószínű nem emlékszem elég pontosan.


Ballada-szerű volt, és egy nőről szólt, emlékszem, hogy hosszú volt a haja, sokat beszélt a költő arról, hogy fésülte. A nő megházasodott, majd meghalt, de a haja a halála után is nőtt tovább,teljesen körbefonva a házat, ahol éltek.

A férj elzárta magát a szobájába (talán köze is volt a felesége halálához,nem tudom), de egy hajszál be jutott a kulcslyukon, és így végül a férj is meghalt. Valami olyasmi volt az utolsó sor, hogy "mert senki vagy, és az enyém."


Nem emlékszem többre, és a Google se segít, sajnos arra sem emlékszem, hogy magyar vagy külföldi volt a költő (bár persze magyarul olvastam).



2019. márc. 26. 14:52
 1/2 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Utolsó sora alapján akár Szabó Lőrinc is lehetne, de ha abból indulunk ki, hogy balladaszerű, talán Arany versei között kellene keresgélned..
2019. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Gondolom nem ez az, bár nagyon akartam. Ilyesminél keresgélj, talán ezen az oldalon is, vagy német /germán szerzőknél, de ebben a korban. Biztos vagyok benne, hogy nem Arany János, és nem is magyar. Lehet, hogy valaha olvastam, de nem ugrik be.

2019. márc. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!