Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lenolaj mennyire jó alternatív...

Lenolaj mennyire jó alternatívája a terpentinnek?

Figyelt kérdés
Olajfesték hígításához/száradás gyorsítására. Szeretek festeni, kikapcsol, de megtudtam, hogy babát várok és az orvos nem javasolja a terpentin használatát az első pár hétben. Olvastam, hogy a lenolajat szokták még használni, mennyire hatékony a terpentinhez képest?
2019. ápr. 28. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán az orvosod nem ismeri a művészi olajfestés pontos technikáját és azt hiszi, hogy a nyitott edényből vagy a felvitt festékből érezhetően felismerhető a folyamatosan párolgó terpentin, amit azonnal letüdőzöl nagy koncentrációban.
2019. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz az olajhoz, fess akrillal. Ugyanazt a hatást lehet elérni vele, mint olajjal. Létezik hozzá száradáslassító adalék is, ha számodra túl gyors az akril száradási ideje. Ha ragaszkodsz az olajhoz, végy vízbázisú emulziós olajfestéket. Drága, de nem mérgező/büdös. A lenolaj fő baja, hogy sárgít és mélyíti a festékek színét.


Boldog várandósságot és egészséget kívánok neked!

2019. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én amúgy is lenolajat használok csak, bár a festéknek is van egy elég intenzív szaga.De ha ez sem jó, akkor inkább akril, az teljesen vizes alapú, és minimális szaga van csak.
2019. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2019. ápr. 29. 10:33
 5/9 Alllien válasza:
Elnézést de nem értem, hogy lehet összehasonlítani az olajat meg az akrilt. Teljesen más.. Az olajjal jóval finomabb és élethűbb fény-árnyék viszonyok érhetőek el és az átmenetek is jóval finomabbak. Egy olajfestmény él. Azért merek idekotnyeleskedni mert ebből élek és vegyes technikával dolgozom. Semmi köze egymáshoz az olajnak és az akrilnak. A technikája az meg aztán tényleg ég és föld...
2019. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is! :) Bár én közel sem ezzel foglalkozom, valahol egyetértek veled, a magam részéről ragaszkodom az olajhoz. Festettem már akrillal, sem a folyamatot sem a végeredményt nem szerettem annyira, mint olajjal.
2019. máj. 2. 07:17
 7/9 anonim válasza:
0%

aki olajfestékhez terpentint használ festőszer helyett, az nyugodtan festhet temperával is, vagy vízfestékkel


először nem ártana kicsit tisztában lenni az alapokkal, nemde?

2019. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

itt elég sok alternatíva van leírva a terpentinre, meg sok más hasznos háttérinfó is szépen összeszedve.

Az utolsó válaszolónak meg annyit, hogy mielőtt megjelentek az előre gyártott festőszerek leggyakrabban terpentint és lenolajat keverve készítették a festőszert.

2019. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen, és? ezt minek írtad le?
2019. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!