Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a versemről?

Mit gondoltok a versemről?

Figyelt kérdés

Nincs semmi komolyabb momdanivalója, de ez az első "szerelmes" versem amit írtam. Az érzelmek amikeket magába foglal persze valósak. Szeretnék kritikát hallani, vagy csak egy véleményt.

Ui: ha a ritmusszám nincs meg (ami így van) az nem azért van mert nem tudok számolni, hanem mert ennyire telik xD.


Címtelen


Sötét volt világom, s lelkem

Mielőtt veled megismerkedtem

Előtte mindig elfolytottam szerelmem

Mely kikívánkozott belőlem


A magány mely felemésztett,

Nem hagyta el szívem, s égett

lelkemben a bénító félelem...


De te már itt vagy velem, szerelmem.


Az előtte utált reggeleken,

Mostmár téged vizslat szemem

És már a kedvencem,

Olykor selymes nyakadba fúrni fejem...


Örömöm újra-újra élem

Ahogy érzem, újra élek!

Száraz lelkem pedig mint szomjazó vándor,

Issza a tudatot miszerint hozzám tartozol.


Talán szívem sebeit nem lehet már összeforrasztani,

Vagy az emlékeimet teljesen megszépíteni,

De a tudat, hogy itt leszel velem,

Az ok nekem, hogy éljem életem.



2019. máj. 7. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem tetszik így ahogy van:)
2019. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

nem rossz.. az alábbi 4 sorban sok a fölösleg, így nem jobb?

Száraz lelkem, mint szomjazó vándor,

Issza a tudatot: hozzám tartozol.

Szívem sebeit nem lehet forrasztani,

Vagy emlékeimet megszépíteni,

2019. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Ágnes és Ildikó is biztosan örülnének neki.

Nem vizslatot akartál írni, hanem hogy fürkész.

És ha ezt ténykeg valakinek szánod, az utolsó sort hanyagolnám.

2019. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet hogy tenyleg jobb a feleslegek nélkül.
2019. máj. 7. 23:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg ki az az Ágnes?😂
2019. máj. 7. 23:12
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Sajnálom, ha bánt, de inkább őszinte leszek, mint hogy hülyítselek. Ez egy nagyon rossz vers, banális és sekélyes. Ha paródia lenne, röhögnék rajta. Tele van fájdalmasan olcsó szóképekkel, és igazából nem mond semmit. Ez egy értetlen kamaszlángolás még éretlenebb kifejeződése. Teljesen felesleges volt megírni, ne égesd magad vele.


A kritikának azonban nem itt van a vége, mert így nem lenne építő. Igenis volna tehetséged ehhez, csak még nagyon fiatal vagy. József Attila sem írt jobbakat gyerekkorában. Ha tényleg szeretnél verseket írni, akkor az előbbi tanácsom ne vedd figyelembe, és égesd magad. Készülj fel rá, hogy csilliószor ki fognak röhögni, és legalább ennyi esetben tényleg szar lesz, amit kiadsz, viszont a csillióegyedikre rá fogsz találni, hogy kell ezt, és menni fog.


Rajzolni tudsz? Nem, azt sem tudsz. Táncolni? Azt sem. Főzni? Kötve hiszem. És, akkor soha az életben nem leszel rá képes? De, csak nem fogsz rögtön mesterművet alkotni. Keress, tanulj, szenvedj, és lesz ez jobb is.

2019. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi !^-^

Sosem mondtam, hogy JÓ vers lett xD. Még egyszer köszi az építő kritikát, a szóképekkel egyetértek, felszínes megfogalmazással is...

Mellesleg ezt a kutyusomnak írtam . Az én kis "szerelmem"-nek. (Félreértések végett, nem, nem vagyok zoofil(ezért nincs a versben olyasfajta testiségre utalás)


Amúgy igazad van, fiatal vagyok, de el kel keserítselek, nem vagyok már gyerek.


És köszönöm, hogy látsz bennem tehetséget, de ez csak amolyan hobbi számomra. Bár művészettel kapcsolatos célom van, úgyhogy ki tudja...

2019. máj. 8. 06:37
 8/14 A kérdező kommentje:

"Ez egy értetlen kamaszlángolás még éretlenebb kifejeződése"ezzel mondjuk nem értek egyet. A kiskutyámat szeretem a világon a legjobban(család mellett persze), az egyik legfontosabb nekem.

+ a vers azt próbálja kifejezni, hogy megmentett az öngyilkosságtól, és hogy mennyivel szebbek a napjaim mióta itt van velem.

Csak ennyi, félreéetések elkerülése végett.

2019. máj. 8. 06:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor sem mindegy, hogy olykor selymes a nyaka, vagy olykor belefúrod a fejed.
2019. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az a része hangsúlyozás kérdése.....
2019. máj. 8. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!