Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hungarocelbe szeretnék gipszet...

Hungarocelbe szeretnék gipszet önteni, mivel kezeljem hogy ne ragadjon bele a gipsz a hungarocelbe?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk 2x-3x fel akarom használni a formát.

A szilikon túl drága valami alternatív megoldást keresek mint az étolaj mondjuk, vagy a tapéta ragasztó. Ezeket nem tudom jó lenne e.

Van poroltóból porom talán azzal lehet valamit kezdeni, vízbázisú alapozó festékem, dammárlakkom, lazúrom, liszt, kenőzsír, cement, mész, csemperagasztó, műszerolaj, felsoroltam mikkel rendelkezem hátha ezek közül valamelyik.



2019. máj. 23. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően síma felületű a sablon, szerintem a zsírral kikenés működhet.
2019. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A zsír nagyon jól működött. Köszönöm a választ.
2019. máj. 24. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit készítesz?

Anno drágállottam én is a szilikonokat, de rájöttem sokkal egyszerűbb és precízebb munkákat lehet vele készíteni, kevesebb utómunkákkal, amivel időt is nyerek.


+ adott formához 1x kell csak megvenni, onnantól pedig rengeteg "termékmásolatot" lehet csinálni több anyaggal kiöntve.

Sőt, ha OÉTI engedélyes a szilikon még desszertekre is felhasználható.


Pl kisebb figurák játéknak és dísznek vannak, de parcipán vagy akár rendes cukorból is kiönthető pl egy torta tetejére vagy önmagában "érdekes" édességnek.


Viaszból faragom a pozitívokat.

Precíz, szintén újra felhasználható anyag minimális anyag veszteséggel.

Az alig 1,2cm es kézfejet elég egyszer szétnyitva kifaragni, biztonságért negatívot csinálok.

Meleg vízben bármilyen pozicióba beállítható a kézfej s ujjacskák. Majd erről a kész beállításról szilikon negatív s utána jöhet a végleges pozitív kiöntése.


Az idő számomra fontos - belegondolni, hogy mindet egyesével megcsinálnék rengeteg időm veszne el.


"az idő pénz" szokták mondani s ez több szituációban is igaz.


Lehet megvesszük "drágán" a szilikont, de rengeteg időt nyerünk cserében + több másolatot tudunk elkészíteni így bőven visszahozzák a termékek az árat 1-3példány után már.


😊


Formaelválasztónak olaj, zsír, de még vazelin is jó. (nekem gyógyszerészetben használatos vazelinzsírom van)

Kisebb formákhoz szilikonelválasztó spry ket veszek.

2019. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Könyvborítót készítettem.
2019. máj. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!