Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A színházi zsargonban kire/mir...

A színházi zsargonban kire/mire mondják, hogy steril?

Figyelt kérdés
Steril arc, steril színész... ilyesmit már hallottam, de mit jelent?

2019. jún. 20. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Azt jelenti, hogy még "tiszta", nem fertőzött senki ráhatása által, nem akar pózolni, saját magát adja. Kevesen maradnak ilyenek. A régi időkből talán ezek közé tudnám sorolni Audrey Hepburn színésznőt.
2019. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1:


Nem hiszem, hogy ezt jelentené. Negatív értelmeben használják, legalábbis a szövegkörnyezetből ez derül ki számomra, de mivel nem vagyok bennfentes, nem tudom dekódolni.

2019. jún. 20. 11:38
 3/7 jonwick ***** válasza:
100%
Nekem inkább úgy tűnik arra mondják aki semmilyen érzelmet nem visz a játékába: steril. Ledarálja a szöveget, "de se íze, se bűze", steril. Nincs hatása mert érzelemmentes.
2019. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

#1 vagyok.

Kedves Kérdező!

Ha kérdezel, úgy talán add meg a "szövegkörnyezetet" is, főleg úgy, hogy hivatkozol rá, és akkor lehet, meg tudom adni az általad várt jó választ a kérdésedre.

2019. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: Pl. az alábbi kritikában használja Kornis Mihály a steril szót. De ha te sem vagy bennfentes, akkor nem tudsz segíteni, mert ez nem nyelvi jellegű probléma, hanem színházszakmai természetű.


[link]

2019. jún. 20. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

#1. vagyok.

Ezek ellenére is állítom, hogy a steril szó tisztaságot, romlatlanságot jelent, bár a filmet nem láttam.


Álmodozók c. film

„Az amerikai fiú sablonszerepét játszó harmadik színésznek a nevét érdemes leírni, Michael Pitt-nek hívják (Kísérleti Gyilkosság, A Falu). Talán még látjuk jó filmben is. A másik srác jobb képű, de totál steril."


Nos ez a totál sterilnek nevezett ember Louis Garrel (Párizs, 1983. június 14. –) francia színész és filmrendező.

2006-ban az édesapja által rendezett Szabályos szeretők című filmjéért a legjobb férfiszereplőnek járó César Díjat kapta meg.

Így még érdekesebbé válik a Szerzői Filmklub kritikusának találó megfogalmazása: miszerint ő „a XXI. század Antoine Doinel-je”.


Antoine Doinel története:

Négyszáz csapás

A gyerekkor rendezője, Truffaut szabadjára engedett kamerája a Négyszáz csapásban bezárt és rabságukból megszökő gyerekeket figyel. Önéletrajzi film, mely egyszerre szól nyomasztóan és felszabadítóan a szeretethiányról. Hőse, Antoine a kamaszkor küszöbére érkezett. "A boldogtalan gyermek mindig bűnösnek érzi magát, s talán ez a legszörnyűbb". A Négyszáz csapás a legszebb film elárult gyerekkorunkról.


Ebből én úgy ítélem meg, hogy Louis Garell a romlatlan, és érintetlen, majd megrontott személyek megjelenítésében, ábrázolásában lehet jó. És ez az én értékítéletemben nem negatív. Ugyan nem vagyok szakavatott, de némi fogalmam van a dolgokról.

2019. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Díszlet esetében, pl Star Trek - Into Darkness c. film űrhajó díszlete sterilnek mondható, az egész neutrális, makulátlan és sivár.

Másik példa a mennyország ábrázolása a Good Omensben.


Színész esetében rideg fapofát jelent és érzelem memtességet, kirakati baba külsőt.

Nem feltétlen inzultus, ha a karakter nagatív vagy pl robot, akkor jelenthet jó alakítást is.

2019. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!