Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék -kiadható...

Hogyan tudnék -kiadható formában- megtanulni írni?

Figyelt kérdés
Lehet ezt egyáltalán tanulni? Vannak hozzá tankönyvek? Amennyiben vannak hozzá könyvek, tankönyvek, akkor melyek ezek és melyikeket ajánlanátok egy teljesen kezdő írni tanuló számára? (Főleg szépirodalmi írásban gondolkodnék: novella, regény, stb.)

2019. jún. 26. 08:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10

Jó lenne már végre valahára megírni egy novella, vagy regény formájában azt a sci-fi történetet, amit már évek óta, inkább csak "érlelgetek", mintsem dédelgetek, a fejemben. (Már jóval több, mint 4 és fél éve csiszolódik odabent és néhány oldal vázlat formájában papíron is. Rengeteget változott az eltelt évek során minden ebben a sci-fi történetemben, pontosan ugyan úgy, mint ahogyan én is megváltoztam az idő múlásával.)


Minél több jó könyvet elolvasok, annál inkább lelombozódom az írásommal kapcsolatban, hogy a zsenik mennyire mesteri szinten művelik az írást, én meg soha a büdös életben még csak a poros nyomukba se fogok tudni érni. Szóval ott tartok, hogy lehet, hogy megkérek majd egyszer valakit, hogy írja meg helyettem az agyszüleményemet.

Van is egy befutott profi író a "közelemben", de neki nem ez a stílusa és eléggé ritkán is találkozunk, személyesen még nem is beszéltünk, mert hát ugye eléggé más társadalmi miliőhöz tartozunk.


Szóval ezért az egy írásért nem biztos, hogy íróvá kellene válnom. Továbbra is itt tartok.

Eléggé nehézkesen megy nekem a fogalmazás is, mert inkább vizuális típus vagyok. Filmszerűen, belső képek formájában jelennek meg a dolgok a fejemben és nem irodalmi köntösben.


Sok sikert és kitartást kívánok az írói munkádhoz!

jan. 9. 20:34
 12/12 anonim ***** válasza:

Hú, hát nem tudom mennyi haszon van abban, ha valaki mással megíratod. Akár önmagad felé, akár anyagilag. Hacsak nem egy nagyon jó barát, aki több hónapot képes lenne erre rááldozni. Én mindenképp azt javasolnám, hogy vegyél erőt magadon, ülj neki, és kezdd el írni. Fejlődni csak gyakorlással lehet, nem úgy, ha bele sem fogsz, mert elhatároztad, hogy úgy sem lesz jó :) Írd meg a saját szórakoztatásodra, lesz, amilyen lesz. Ha sokat olvasol, és készen újraolvasod a tiédet, úgy is érezni fogod, hol hiányzik belőle valami.

Sok sikert neked is! És ne add fel (főleg mielőtt még el sem kezdted)! ;)

jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!