Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire rosszak a verseim?

Mennyire rosszak a verseim?

Figyelt kérdés

Ezeket még csak 15-16 évesen írtam, szóval nem gondolom, hogy madarat röptettek most ezek láttán, de valahova mondom kiteszem, mert nem bírok magammal. A lényeg, hogy meguntam a verses füzetemet légycsapóként használni, ha már írogatok/írogattam, akkor ne csak az én szememet bántsa már, hanem másét is. Őszinte válaszok érdekelnek. :) 17L



Hazudtál


Szerelem, szerelem

Boldogságot ígérsz

De hazudtál nekem!

S örök magányra ítélsz.


Szerelem, szerelem

Az egekbe szálltam

De hazudtál nekem!

S letörted a szárnyam.


Szerelem, szerelem

Sok mindent hittem

De hazudtál nekem!

Hazugság volt minden...


Ne hazudj nekem!

Csókokkal tartozol

Szerelem, szerelem

Szívemben haldokol.


Szerelem, szerelem

Lesz kivel megélem?

Szerelem, szerelem

Te voltál a reményem...



Költő


Én vagyok a költő

Aki a békéjéért ír

Akár a csecsemő

Aki ok nélkül sír.


Én vagyok a költő

Ki már rég meghalt

A teste mégis fölnő

Mi eltűnni nem akart.


Én vagyok a költő

Ki semmit sem ért

Nem jut ki a ködből

S azt kérdi; miért?


Én vagyok a költő

Kinek egy a végzete:

Halálkor nézni föntről

Hogy volt-e értelme...


Alattam a felhő

Nem hiába voltam

Én vagyok a költő

Elevenen, s holtan.


2019. júl. 2. 02:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elsőben számomra túl sok az ismétlés és egyszerűek a rímek, nem tetszik. A költő jó lett csak próbálj meg más költői képeket is, és ne csak A B A B rímben. Írjál még.
2019. júl. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan gyerekesen rigmusos, rövid pattogó gondolatok, sorok de minden a helyén van. Nagy költők is írtak ilyet. Merészkedj tovább...
2019. júl. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak a-b-a-b-t írok, csak most ehhez volt kedvem, hogy ezt rakjam ki.
2019. júl. 2. 08:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű kis versike, egyszerű gondolatokkal. Ahogy írták, gyermekiessé teszik az ismétlések.

Én is írtam verseket ilyen korban, és kb. ugyanilyeneket. Amit ajánlok, hogy ne hagyd abba, akárki akármit mond, hisz egy idő után megtalálod a hangod. Olvass kortárs költőket (akár a könyvtárban is felkereshetsz irodalmi folyóiratokat, de online is olvashatsz).

18-19-20 évesen másként fogsz tekinteni a verseket, de akkorra már a stílusod is más lesz, és komolyabb kaliberű verseket fogsz írni.

Hajrá!

2019. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Viszont jó költőknek is voltak rossz versei. Semmiképpen ne hagyd abba, de szakadj el a gyermeteg közhelyektől.
2019. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezeket 2 éve írtam, fel is tüntettem, hogy régiek. Csupán csak az érdekelt, hogy ha akkoriban kiraktam volna ide őket, akkor milyen kritikákat kaptam volna.
2019. júl. 2. 13:08
 7/8 anonim válasza:
Én 16 vagyok de 13 éves koromról van pár versem ha gondolod átküldöm.
2019. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tgt ***** válasza:
Szerintem tehetséges vagy. Fejlődj, olvass, bővítsd a tudásod. Ezek a versek egy 15-16 éves fiataltól teljesen jók, de ma már ennél jobbakat kell írnod.
2019. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!