Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak én nem értem, hogyan...

Csak én nem értem, hogyan lehet a magyar nacionalista egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én alapvetően egy nacionalista/konzervatív szemléletű ember voltam. Aztán elkezdtem beleásni magam a magyar történelembe, eredetbe és lényegében rájöttem, hogy tulajdonképpen semmi egységes nemzetekre jellemző folytonosság, vagy széleskörű egyezés nem található a magyarokban a múltjukkal.


Nyelvileg Uráliak vagyunk, de genetikailag az Urál környéki eredetnek mára annyi nyoma maradt, hogy azt csak részletesebb DNS vizsgálatokkal lehet kimutatni. Magyarul genetikailag alig van közünk más Uráli nyelven beszélő népekhez. Területileg semmi közünk hozzájuk, mivel itt élünk a Kárpát - medencében. Kulturálisan alig - alig, néhány mendemonda maradt meg közösnek más Uráli nyelvű népekkel, azoknak is csak egy részével.


Genetikailag megegyezünk a szlovákokkal és osztrákokkal. Ha az átlag magyar tükörbe néz egy fakóbarna hajú, szürkéskék, vagy barna szemű, fehér embert lát. Ennek ellenére mi nem Szláv és nem is Germán nyelvet beszélünk, mint a többi hasonló kinézetű embercsoport. Kultúrálisan habár hasonlítunk, de a legtöbb magyar azért büszkeségből nem szivesen azonosulna velük.


Aztán ott vannak a rétegekben népszerű eredetmagyarázatok, mint:


Szkíta

- Kinézet/genetika pipa. - Kultúra 1000 évvel ezelőtt pipa, azóta nem.

- Nyelv nem egyezik, mivel a szkíták Indoiráni nyelven beszéltek.


Hunok testvérei

- Kinézet/genetika nem egyezik, nem vagyunk sárgák és a hunokra jellemző Q haplocsoport sem jellemző jobban ránk, mint mondjuk az ukránokra, ez 1 - 2 százalékot jelent a teljes népességből.

- Nyelv a kevés megmaradt hun szóból és névből kiindulva nem egyezik, a hunok legvalószínűbben türk nyelvet beszéltek.

- Kultúra, ugyanaz mint a szkítáknál.

(Ez az elmélet számomra különösen komikus amúgy, ugyanis ha még megegyeznének, akkor is csak a testvéreik lennénk a hunoknak

a mondák alapján, semmi több).



A kutatások az ősmagyarokról azt mutatták, hogy kb fele - fele arányban voltak európaiak és ázsiaiak. Több népből tevődtek össze, és lehet, hogy az uralkodó réteg nem is tudott magyarul.


Tehát ott tartunk, hogy Uráli nacionalistának túl szlávos, germános vagyok. Ős - kárpát - medenceinek nem beszélek ős - kárpát - medencei nyelvet. Hunnak túl európai vagyok és nem beszélek hun nyelvet. De még ha azt mondom, hogy én mindössze csak az ősmagyarokra vagyok nacionalista, akkor is bukta, mert az árpádi magyarok egy része valószínűleg nem is beszélt magyarul, köztük magával Árpáddal, és a kultúrám teljesen más az övéknél, a genetikám is legalább annyira más, mint hasonló.


Nekünk nincs olyan tiszta vonalú hagyatékunk, mint mondjuk a németeknek, akik ugyanúgy néznek ki, hasonló nyelvet beszélnek és ugyanott is vannak, mint 1500 éve. Vagy az olaszoknak, akikről ez elmondható több, mint 2000 évvel. Lényegében a magyar mindenfélét jelentett már a történelem során csak afrikai négert nem.


A mi vér szerinti őseink nagy része a honfoglaláskor még nagy valószínűséggel nem is magyarul beszélt, hanem mondjuk németül és nem is itt élt, hanem nyugatabbra, a nyelvi őseink nagy része pedig jópárszáz kilóméterrel keletebbről jött. Így semmilyen tekintetben vett ősünkel sem tudunk azonosulni.


Így végképp nem értem, hogyan lehet nacionalista a magyar, egyszerűen ignorálja a neki nem tettsző elemeket és a saját kis homogén világában él, egy kreált történelemben?



2019. okt. 8. 22:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a regényért :D elég sokrétű topic.
2019. okt. 8. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A magyar mostanra már egy kevert nép lett, sőt már a kezdetektől az volt valamilyen szinten. A szlávok, germánok, törökök és többi néppel szinte felismerhetetlenségig keveredett a magyar.
2019. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem eközött a két dolog között ne nagyon keress összefüggést. Hiába vagyunk genetikailag változatosak, azért van egy egységes identitás, nyelv és kultúra ami alapján a magyar nemzetet simán egy önálló, egyedi és jól elkülöníthető etnikumnak lehet minősíteni.

Pl: a törökök vagy az oroszok nálunk is kevertebbek, mégis elég jól definiálhatóak ők is mint etnikum nem?


A mai értelemben vett nemzeti érzés, egy relative új dolog a 19.századra vezethető vissza legnkább. Addigra meg már kb. teljesen olyanok voltunk genetikailag mint most. Genetika akkor még sehol se volt, az embertan is inkább 20.századi dolog(és közel sem olyan pontos mint a genetika és sok félreértést is okoz mellesleg).


,,A kutatások az ősmagyarokról azt mutatták, hogy kb fele - fele arányban voltak európaiak és ázsiaiak. Több népből tevődtek össze, és lehet, hogy az uralkodó réteg nem is tudott magyarul"


Inkább javarészt európai jellegűek voltak egyeseknél kisebb ázsiai beütéssel, kb mint a mostani Urál körüli népek. Az uralkodó rétegről meg annyit, hogy rengeteg későbbi uralkodónk se tudott magyarul(a hivatalos nyelv sem magyar volt), sőt Széchenyi István mint főnemes is csak 20 éves kora körül kezdett el valamit makogni a nyelvünkön, pedig ő a ,,legnagyobb magyar".


,,Így végképp nem értem, hogyan lehet nacionalista a magyar, egyszerűen ignorálja a neki nem tettsző elemeket és a saját kis homogén világában él, egy kreált történelemben?"


Sokan valóban ezt csinálják.

Külföldi példa: A normann hódítás után az angol főnemesek, uralkodók javarésze még pár évszázadig szintén nem tudott angolul.

2019. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Bocsánat a ,,külföldi példát" a Széchenyis nondat után akartam írni, csak a telefon rakoncátlankodott :)
2019. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Elég fura nép ez a Magyar ! Hun van még egy hasonló, hun nyelven beszélő nép ? :)

Hunnan tudjam én azt, hogy hunnét jött a hun magyar ,

Eggyáltalán a Hun az Magyar ? Vagy a Magyar az Hun magyar hun hun ?

Viccet félre téve , nézd meg a tévében a tehetség kutató műsorokat és 10 fellépőből 13 angol számot igyekszik elénekelni. Hát kérem szépen , hol van itt a nacionalizmus.

2019. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A nacionalizmus egy izmus. Ideákon alapul, más nemzeteknek is sajátja.

Viszont nem összekeverendő az egszséges nemzeti öntudattal. Ez nem azt hirdeti, hogy más nemzetek felett állók volnánk, hanem azt, hogy elhelyezzük magunkat a Kárpát medencében, tisztában vagyunk értékeinkkel, tiszteletben tartjuk őseink áldozathozatalát,amit értünk hoztak. Nem kell történésznek lenni, hogy lássuk, mennyi viszontagságon keresztül maradt fenn egy nép a kultúrájával,csupa más kultúrájú néppel körülvéve.

A vérségi kötelék azért még mindig meg van, bár voltak idők, amikor pusztították az itt élőket, nem is egyszer. Törökök, tatárok irdatlan népírtást végeztek az akkori népsűrűséghez képest. Felhígult a lakosság, kultúrák keveredtek, főleg a felvilágosodás óta. De ne feledd, hosszú évszázadokon keresztül nem volt önrendelkezése a magyarnak. Ez minden tekintetben rányomta a bélyegét a nemzeti öntudatra. Volt amikor túlzába vitték, kihasználták, de leginkább elnyomták a nemzeti öntudatot. Azért ilyen, amilyen és azért él leginkább a nyelvében, mert azt nem tudták kontrollálni kellőképpen.

Hogy van -e haszna? Gondolj csak bele: lehet, hogy a felmenőid 200 éve betelepített svábok. De ha ki kellene menned Németországba, mennyire lennél te ott német? Mennyire fogadnának el németként? Vagy én pl. tót-rác felmenőkkel hogy érvényesülnék a tót nevemmel Szlovákiában? Nagyon nehezen, lehet, hogy csak a gyerekeim tudnának asszimilálódni. Amelyik nemzetnek hiányzik a nemzeti öntudata-van ilyen, pl. egyes vándornépek, akik a mai napig törzsi viszonyokban gondolkodnak- az csak hányódik ország nélkül a népek tengerén.

2019. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A második világháború óta érthető okokból elég ritka, hogy valaki a genetikai származását tartsa értékesnek. Amire egy nacionalista magyar büszke: István király, Mátyás király, Arany János, Jókai Mór, sok feltaláló, Unicum, Tokaji bor, halászlé, Rákóczi-túrós, stb...
2019. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak fentebb, de szeretnék hozzátenni pár dolgot.

Talán még genetikailag is van sajátosságunk, ismert például nálunk a világosbarna haj, ami olyan seszínű, én magam is ilyen voltam, csak már szürkül kicsit, ezzel nemigen találkoztam máshol a világban, a németek sötétszőkének mondják, pedig hát barna az.

Persze van nálunk valóban mindenféle színárnyalat és világos, hogy genetikai szempontból Európa népeivel keveredtünk és nem csak a szomszédainkkal, hiszen egész országrészek pusztultak ki, amit betelepítésekkel pótoltak.

Nekem is van német ősöm, aki a harminc éves háború idején települt Magyarországba, amely akkor nagyon vonzó volt az ott élőknek, mert speciel akkoriban virágzó idilli béke honolt hazánkban, de azóta lekopott a családunkról a németség már régen.

Valóban soha nem volt nacionalizmus hazánkban a nemzeti öntudatra ébredésig, mindenki a magyar királyok alattvalója volt, akár szerb, akár szlovák, illetve bármilyen volt a származása és még az is köztudott, hogy a nagy magyar költőnk apja szerb mészáros volt Petrovics néven, szerintem mindenki tudja, kiről beszélek.

Van azért mit megőriznünk, a páratlan nyelvi gazdagságot, a csodálatos magyar népzenei örökséget és őseink megbecsülését, amikbe kapaszkodva továbbra is megőrizhetjük magyarságunkat.

Nacionalista nem sok van nálunk és tényleg számos tévedés található az elméleteikben, vagy legalább is bizonyítatlan feltevés, de a nemzeti öntudathoz elég az a kevés is, ami van, az valóban csak a miénk és van értéke.

2019. okt. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Az a seszínű, fakó hajszín szerintem is elég jellegzetes magyar vonás. Szlovákoknál láttam még hasonlót, de elég köztudott, hogy ők erősen keveredtek magyarokkal.

Talán a Volga folyó és az Urál hegység környékén lakókat lenne érdemes megnézni, hátha onnan hozták be ezt a tulajdonságot a honfoglaló magyarok, és ezért tűnik úgy Európa közepén mintha magyar sajátosság lenne. Ismerek is egy kazányi orosz lányt, akinek pont ilyen az eredeti hajszíne csak átfestette, szóval elgondolkodtató a dolog...

2019. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!