Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van itt olyan akit hidegen...

Van itt olyan akit hidegen hagynak az ünnepek és az eszmei értékek?

Figyelt kérdés

-Karácsony:Ateista vagyok így nekem csak mese amit ők ünnepelnek

-Húsvét:A fenti

-Szilveszter/újév:Más évet írunk,nagy ügy.

-Halottak napja:Az év bármelyik napján ki lehet menni a temetőbe,plusz én nem járkálok ki kövekhez ha nem muszáj.


A másik pedig az hogy "ezt a nyakláncot a féjemtől,nagyanyámtól stb-től kaptam" ez lehet valakinek fontos de nekem az eszmei érték nem érték.


2019. nov. 1. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Többnyire idővel ilyenné váltam.
2019. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%
10 éves korom óta ilyen vagyok.
2019. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Igen, divatja van utálni mindent. Ezt mondjuk azért találom furcsának, mert a Karácsony és Húsvét már egyáltalán nem arról szól, amiről szólt valaha, számomra nincsen már semmi vallásos jellege. Én szeretem a készülődést, az ünnepi hangulatot és ami a legkevésbé sem illik egy keresztény erkölcsök között nőtt emberre az az ,hogy nagyon szeretek ajándékot KAPNI. Igen, szeretem. Jól esik a fa alatt szépen becsomagolt meglepetéseket bontogatni. Én ettől egy picit mindig gyereknek érzem magam újra. És lehet, hogy úgy fogalmazunk, hogy hozta a Jesszus, de őszintén szólva nem Jézus születését ünnepeljük, hanem egymást. Magunkat. Ugyanez a Húsvét.

Szilveszter: ez egy ok a bulizásra. Tényleg nem nagy ügy, de szerintem szép, mikor az egész világ együtt bulizik.

Halottak Napja: a nevében is benne, nem rólad szól, hanem a halott szeretteidről. Én sem járok ki ilyenkor a temetőbe, mert egész évben megyek bizonyos időközönként nagypapámhoz, plusz a távolság miatt amúgy is csak akkor tudok menni, mikor szüleimet látogatom, 300 km-el arrébb lakom, nem feltétlenül tudok ezen a napon lemenni. És azt is látom, hogy sok nyanya csak ilyenkor megy ki, akkor aztán megvesz minden mécsest, koszorút, hogy a papa sírja legyen a legvilágítóbb. Így igen, van benne némi álszentség. De attól még lehet, valakinek fontos, mint ahogy nekem a Karácsony, neki a Halottak Napja.


Én úgy érzem, hogy ezek csak lázadozások, pedig egyik ünnepre sincs kötelező jelleggel ráhúzva, hogy hogyan kéne ünnepelni és milyen szellemben. Nem is ismerek már olyan családot, ahol a Karácsony Jézusról meg a kereszténységről szólna, így nem is értem, hogy az, hogy te ateista vagy, miért gátol abban, hogy némi ünnepi hangulatot csinálj valakivel?

2019. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A szilvesztert azért utálom mert érzékeny vagyok a zajokra és megijedek a durranásoktól

És a szívem is rossz és nem ihatok hogy jobban elviseljem,régen mindig azt csináltam.

Ez az időszak rontja el a legjobban a hangulatom.

2019. nov. 1. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem. Élünk. Minden nap csoda. Egy ünnep az életem.
2019. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!