Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Számotokra az osztrákok vagy...

Számotokra az osztrákok vagy a németek a szimpatikusabb nép?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lehet teljesen általánosítani, de azért csak nem véletlenül alakultak ki bizonyos sztereotípiák a népeket illetően az évszázadok során.

Én jelenleg "kényszerből" Ausztriában élek (a párom nem akart messze költözni Magyarországtól), én magam viszont Németországba, igazság szerint annak is az északi részére vágyom, mert számomra a németek sokkal szimpatikusabbak.

Első blikkre az osztrákok nagyon kedélyesnek és barátságosnak tűnnek, de véleményem szerint nem annyira szeretik a külföldieket, megvan bennük egy bizonyos lenézés (holott bevándorlók nélkül most ők is sokkal rosszabbul élnének). Az osztrákok még azt is nagy büszkén hangoztatják, hogy ők a németeket is utálják és ők sokkal jobb fejek. (Hát, ízlések és pofonok.)

A németeket valamivel kevésbé ismerem (ott még sajnos nem éltem, csak látogatóban voltam), viszont számomra ők tűnnek a szimpatikusabbnak. Nyitottabb, toleránsabb nép, kíváncsibbak a nagyvilágra, ráadásul hiába van Németországban is kismillió dialektus, tapasztalataim alapján a hétköznapokban jóval meghatározóbb a Hochdeutsch, míg mondjuk Ausztriában már csak nemzeti büszkeségből is erőltetik ezeket az ocsmány dialektusokat.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak a két népet illetően?

Tudom, tényleg nem feltétlenül lehet általánosítani, ezek az én tapasztalataim Délkelet-Ausztriából, és tudom, hogy pl. Bajorország inkább érzi közel magát Ausztriához, mint a többi német államhoz, tehát árnyalt a kép, de kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek.


2019. nov. 24. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Voltam már párszor ausztriába, vendégszeretőek és barátságosak voltak a vendéglátóink. Meg az élet az alpokban valami varázslatos.
2019. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Ha muszáj választani, akkor nekem a finnek.
2019. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Németek. Igaz az osztrákokat illetően nincsenek tapasztalataim, de eddig csak rosszakat hallottam róluk, embertelen, hogy bánnak a kint dolgozó magyarokkal... A németekkel nem volt rossz tapasztalatom eddig, hihetetlenül kedvesek, elfogadóak.
2019. dec. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Messze a németek jobbak voltak eddig, mindkét helyen éltem huzamosabb ideig, tudom miről beszélek.

Azt viszont figyelembe kell venni, hogy az átlag mentalitásról beszélek, találkozhatsz remek osztrák emberrel is és németben is van olyan, akit inkább el kell kerülni.

Aztán Németországban sok bevándorló van, mindenféle nációból. Akik régóta ott élnek, azoknak a többségével nincs probléma, az újabbak már cikisebbek és ez kezdi megváltoztatni egyes német polgárok hozzáállását a külföldiekhez, hogy mást ne mondjak, az Afd szélsőjobbos párt támogatottsága egyre nő és ezek már másképpen állnak a külföldiekhez.

Sajnos az utóbbi két évben már itthon vagyok, hazajöttem, így nem tudom, pontosan hol tart a dolog most, csak a médiából értesülök a politikai paletta változásáról, de ha valamelyik vidékére akarsz látogatni, akkor támpontot adhat az, hogy melyik pártnak mekkora a támogatottsága.

Baden Würtenbergben például 54% az AfD, az mond valamit. Laktam ott majdnem két évig körül, engem szerettek, de azóta változott a világ, akkor még nem volt migráció és vele a felbolydulás.

2019. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!