Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az a karácsony? Minek...

Mi az a karácsony? Minek ünnepeljük? 19/f

Figyelt kérdés
Minek kell ilyenkor ünnepelni? Értem én, hogy klassz, hogy kivágunk pár fenyőt és beállítjuk a szoba közepére száradni. Megajándékozzuk egymást, de a szeretetnek egész évben ki kellene tartania.

2019. dec. 19. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt három dolog van:

- magát az ünnepet azért találták ki ide a keresztények, hogy elfedjék az előtte levő pogány ünnepet. Jézus nem ekkor született.

- a fenyőfát Luther használta először erre, neki köszönd.

- az ajándékozás pedig modern találmány, a fogyasztói társadalom találta ki.

2019. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ma a fogyasztói társadalom legnagyobb profitszerző pontja. Egyébként semmi. Fenyőpusztítás, családi álszenteskedés, ajándékozás címén egy halom újabb szemét termelése.


Nekem pedig mindne évben maga a Pokol.

2019. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
A család meg a szeretet ünnepe kellene, hogy legyen. De van, aki nem örül neki.
2019. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A díszek meg az ajándékok nem más mint hatalmi erőfitogtatás. A szeretet az egymástól való tanulásról, közös célok kereséséről, az együtt töltött időről, az egymás elfogadásáról, tiszteletéről szól.

Az ajándék akkor jelenthet szeretetet, ha a megfelelő időben, mikor szükséges adjuk és ha az egyén önmegvalósítását segíti. Különben az ajándék öl, butít és nyomorba dönt, mert céltalanná tesz és hamis csodavárási illúziót tart fenn. Hogy majd úgyis mindent megoldanak helyette.

2019. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!