Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarság hány százaléka...

A magyarság hány százaléka tud vagy legalább ismeri a néptáncot? 9 772 756 főből (sacc/kb), hányan élnek akik táncolnak vagy táncoltak (magyar néptáncot)?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mert erről nem találtam semmi feljegyzést és szeretném tudni, hogy kopik vagy kezd fellendülni ez a tevékenység.

2020. jan. 21. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kevesen.
2020. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szemelyes tapasztalat hogy egyre jobban kopik.
2020. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aki "élesben", azaz természetes környezetében is táncolt egyszer is (bármilyen) néptáncot, olyan ember már alig-alig akad.

Aztán vannak azok, akik a "műanyag" néptáncverziókat megtanulták táncházakban, tánccsoportokban. Ezek a mozgalmak a '70-es, '80-as években nagyon elterjedtek voltak, de 2000-re kifulladt minden, ami ezzel kapcsolatos volt. (De azért nyilván él még a többség, aki tancolt akkoriban.) Most próbálják népszerűsíteni, de ez valószínűleg csak egy gyenge felfutás lesz, és emiatt nem is hosszan tartó.

2020. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát nálunk egész oviban és általánosban 7.-es koráig mindenkinek órarendben volt heti 1 néptánc, felléptünk nagyon sokszor a városrészünk rendezvényein, a többség nagyon szerette, már hagyomány itt! :) én úgy látom, hogy inkább fellendült, most vagyok 11.-es és az osztályomban is többen néptáncolnak külön, valamint itt is van néptánc szakkör.
2020. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát én táncművészeti suliba járok,rajtam kívűl még egy lány van(26 főből) aki néptáncolt előtte is.
2020. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy veszem észre, hogy főképp azok nem szeretik a néptáncotakik rá voltak kényszerítve gyerekként. Persze, vannak sokan akiknek simán nem jön be, de én azt veszem észre, hogy egyre többen táncolnak. Népművészeti iskolába járok, emellett gyerekeket és velem egykorúakat tanítok és azt veszem észre, hogy egyre többen vannak, akik jönnek. Főleg a barátok, ismerősök invitálják őket, és egyre kevesebb emberre van rá kényszerítve
2020. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!