Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a neve annak a japán...

Sokatkerdezeo kérdése:

Mi a neve annak a japán sütinek amit kívülről rizs borít belülről pedig valami dzsemszerű töltelék van benne?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy valamiért a szinkroniparban nagyon nem bírhatják szegény sütit mert a Pokemonban gyümölcskocsonyával töltött fánknak fordították, de azt hiszem hogy a One Piece 4kides változatában pl teljesen le is cserélték sima angol csokis kekszre😂. Na viccet félretéve tényleg kíváncsi vagyok a nevére. Az emoji ami ábrázolja:🍙

2020. jan. 23. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mocsi.
2020. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja, amit te leírtál, az a mocsi nevű édesség.


Viszont az emoji, amit beraktál az nem mocsi, hanem onigiri. Ez ilyen háromszög alakúra formázott rizs, ami belül töltve van (pl. hússal, zöldségekkel, hallal, majonézzel, stb.), kívül meg általában van rajta egy kis algalapnégyzet, vagy van, hogy teljesen belecsomagolják az algába.

2020. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az onigirit kerestem.
2020. jan. 23. 20:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár azt nem tudtam hogy nem süti de attól még elmészítem.
2020. jan. 23. 20:50
 5/5 A kérdező kommentje:
*készítem
2020. jan. 23. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!