Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek nem alap, hogyha...

Szerintetek nem alap, hogyha valaki külföldön tartja a lagzit az állja a vendég szállását? Pl. szomszédos ország másik felén van az esküvő.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 15:33
A kérdező szavazást indított:
Alap
Nem alap
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem evidens, igen.

Mi is külföldi esküvőt tervezünk, szűkebb körben, de alapvető, hogy a repülőjegytől a szálláson át a programokig mindent mi állunk.

Senkinek nem akarok pluszköltséget generálni.

2020. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Az attól függ, mi a célja aházasulandó párnak:

1. udvarias vagyok, meghívlak (de nem segítek, hogy el is juss a lagzimra, mert nem szeretném, hogy jelen légy),

2. ragaszkodom a jelenlétedhez (és állom a költségeidet).

Úgyhogy nem, nem alap.

2020. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát akkor sok emnert nem akarnak látni, szerintem nem ez áll mögötte
2020. aug. 26. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az én - és a barátaim, családom - gondolkodásmódomban alapvető, hogyha én szervezek egy programot (vacsora, kirándulás, wellness, vagy jelen esetben esküvő), akkor azt én is finanszírozom, hiszen senkinek a pénzét nincs jogom költeni, vagy azért kellemetlen helyzetbe hozni, mert nem engedheti meg magának.


Szerintem egyértelmű, hogy illene gondoskodniuk a vendégekről.

2020. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez Magyarországon tartott lagzinál is evidens.
2020. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy a többség számára alap(szavazás), az 5-ös válasz lepontozva. Miért is? Ha megtisztel titeket valaki, vagy egy család és elmegy többszáz kilométerről a lagzitokra, akkor nem alap, hogy megoldjátok neki az elszállásolását?! Nyilván nem 20 kilométeren belül lakókra gondolok. Azért ez gáz! De azért gondolom nem baj, ha visznek jó drága ajándékot, vagy sok pénzt...
2020. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek veled utolsó! Én is így gondolom.
2020. aug. 28. 00:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!