Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szoktatok-e tárgyak eladása...

Szoktatok-e tárgyak eladása helyett cserélni, csereberélni?

Figyelt kérdés
Pl biciklit elcserélni focilabdára, és hasonló árarányos cseréket eszközölni. Mikor fordult elő veletek utoljára, hogy elcseréltetek valamit? Bevallom, velem ált iskolás koromban. A tesóm két matchbox-át elcseréltem egy szép kvarc kristályra. Illetve hallottam még, hogy faluhelyen az őstermelők kicserélik egymás között a vetőmag egy részét, és azt összekeverik a sajátjukkal. Így növelik a biodiverzitást a kertjükben.

2021. jan. 2. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szalagfűrész kereket adtam nyúlért. Falun egyébként a pálinka a bitcoin.
2021. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve, egy ps2-t cseréltem egy tabletre. Illetve jelenleg is van két hirdetésem, ami tartalmaz csere lehetőséget.

Általánosban mindennel folyt a cserekereskedelem, emlékszem egyszer hazamentem egy cipősdoboznyi yugioh kártyával, anyám rettent boldog volt :D

2021. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számítógépjavításért szoktam barackkal fizetni. Nem azonnal, hanem ha rossz a gép, akkor elviszem, nem kér érte pénzt az illető, aztán mikor érik a barack, akkor viszek egy ládával. Már több éve így megy.

A másiknak kisgépjavításért szoktam saját gyártmányú gyümölcsoltványokat adni tavaszonta.

Tárgyak cseréjében is benne lettem volna, de soha nem adódott úgy, hogy pont olyasmije lett volna valakinek cserébe, amire nekem szükségem volt.

2021. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Decemberben egy mikróért adtam egy botmixert :) Nem teljesen egyenesarányos, de szükségeinket tökéletes kielégítette :)
2021. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!