Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire jellemző ez a roma...

Mennyire jellemző ez a roma kultúrára?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok, rasszista vannak romák akikkel kifejezetten jóban vagyok, szóval a kérdésem nem rasszista jellegű egy kicsit sem!!!


Találkoztam egy érdekes jelenséggel és érdekelne, hogy ez csak az adott családra jellemző, vagy esetleg ez a roma felfogásban általános.


Van egy ismerősöm. 2 gyereke van, 2 apától. Már egyik apával sem él együtt. Az 1. gyerek apja a 2. gyereket is elviszi magához, minden héten. A 2. gyerek apja nincs már a képben egyáltalán. Kicsi koruktól így van. Az teljesen biztos, hogy az 1. gyerek apja tudja, hogy a 2. gyerek nem az övé.


Ez nem furcsa náluk?


2021. ápr. 25. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Azt írod, nem vagy rasszista, aztán még ki sem tetted a vesszőt, elkezd ömleni belőled az előítélet és általánosítás.

Ráadásul föl sem tűnik számodra, annyira természetesen teszed.

Én pontosan tudom, hogy olyan gondolatrendszerbe nőnek bele manapság fiatalok, akik számára ez teljesen természetes.

Engem rettentően bánt a dolog.

Megpróbálhatnád, hogy

- nem általánosítasz egyetlen abszurd esetből

- ha általánosítasz is, magadban tartod

- gondolkodsz értelmes kérdéseken.

2021. ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a sértő hogy egy másik kultúraként fogom fel? Sajnálom, ha ez bánt. Nem bánom, ha nem jön több hozzászólás. Aki ismer, tudja hogy sosem bántanék senkit amiatt, mert roma.


Ha ebbe akar átmenni a kérdés, akkor inkább ne jöjjön több válasz! Szép napot!

2021. ápr. 25. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem van olyan rokonom, aki ha elhozza a gyereket hétvégére láthatásra, akkor a tesót is elhozza, aki egyértelműen nem tőle van, hanem a nő új kapcsolatából. Miért ne? Csak intelligencia kérdése. (nem vagyunk cigányok és még rásszistá is vagyok)
2021. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint csak nekem furcsa ez, az én környezetemben nem jellemző! :)
2021. ápr. 25. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az kb nálunk is így van és nem vagyunk cigányok. Az gyerekem anyja előző kapcsolatából volt egy gyereke akivel én is jóba lettem amikor együtt voltunk, főleg hogy az apja már nem volt képben. Aztán lett közös gyerek és szétmentünk de amikor elhozom a sajátom, hozom a tesót is sokszor. Nem mindig, de azért az esetek többségében közös program van csinálva.
2021. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember jól bánik a többi emberrel.
2021. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!