Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Fontos! Mi a neve annak a...

Fontos! Mi a neve annak a gyöngy szerű vminek, amit a görög idős emberek a kezükben lóbálnak?

Figyelt kérdés

Semmi funkciója nincs neki, csak lefoglalja a kezüket és ilyen nagyobb gyöngyök vagy kisebb kövek vannak felfűzve.

Bocsi,elég kesze kusza lett, de jobban nem tudom elmagyarázni.légyszi, aki tudja mi ez képet is linkeljen!


2010. aug. 22. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Görögül nem tudom hogy hivjak, de Törökorszagban teszpih a neve, idegesseg ellen allitolag jo.
2010. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van funkciója, imádkozásnál használják

magyarul olvasó/rózsafüzér, nagymamámnak volt. ha jóra gondolok, keress rá google-on.

2010. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

wikipédia:


A rózsafüzér (latinul rosarium, más szóval szentolvasó) a katolikus egyházban az imádság egyik közkedvelt formája, ill. az ehhez használt eszköz. Formáját tekintve lényege, hogy bizonyos imákat meghatározott számban és sorrendben kell mondani.


előző voltam

2010. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A rózsafűzér nem csak göngyökből áll,hanem van rajta korpusz(kereszt) is. És nem lóbálni szokták,hanem imádkozni rajta. Minden egyes gyöngyöt megfognak,és arra elmondanak egy imádságot.
2010. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen,. tudom, hogy van rajta kereszt, csak arra gondoltam, hátha nem vette észre a kérdező, és az első válaszoló írta a teszpih-t, ami magyarul a rózsafüzér.
2010. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt keresgélek neked már vagy tíz perce, de eddig semmi.

Arra a fa golyókból álló karkötőre gondolsz amiről még lelóg egy szál és azon van még kettő gyöngy?

ha olyat szeretnél kérni, hogy hozzon ajándékba, csak magyarázd el neki, hogy néz ki, biztosan sok helyen árulnak.

megvan

[link]

2010. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt van mit lehet vele csinálni

[link]

2010. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előző kettő vagyok

az angol neve:worry beads, így meglesz a google-n

2010. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
κομπολόι
2010. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs funkciója, az iszlámból vették át ha jól tudom, de ott úgy használják mint a rózsafűzért nálunk.Göröghonban nincs jelentősége vallási szempontból.
2010. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!