Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tetszik nektek a japánok...

Tetszik nektek a japánok kultúrája?

Figyelt kérdés

Gondolok arra ha bemennek valahova akkor meghajolnak, így a tiszteletüket kifejezve.

Nekem ez nagyon tetszik illetve a régi japán öltözék és viselet az, ami még nagyon tetszik és még lehetne sorolni.

Tudnátok azonosulni a japán kultúrával?



#szokás #élet #Japán #kultúra #öltözék viselet
2021. máj. 24. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
A tárgyi igen. A filozófiával már vannak gondok.
2021. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Tetszik, hogy tisztelettudóak igen, de a japán egy elég homogén nép.

Te mint magyar vagy mint bármilyen külföldi hozzájuk beilleszkedni sosem fogsz, elfogadást esetleg szerezhetsz pl, beszéled a nyelvet, az a minimum.

2021. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Amit én látok belőle egy nagyon hideg tavolsagtartó társadalom. Az biztos, nem szívesen lennék japán munkásember. De ami ennél is rosszabb japán karrierista.

Valami gond lehet ott, ahol a depresszió halalosabb betegség mint egy vírus a sok öngyilkosság miatt. Aztán lehet hajbókolni kit érdekel előttem senkinek nem kell meghajolnia én sem teszem.

2021. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nagyon. De szerintem ez amiatt van, hogy szeretem a japán filmeket és az animéket, amikben azért nem ritkán romantizálva van a japán kultúra.
2021. máj. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mansour ***** válasza:
96%

A tárgyi kultúra, (hagyományos) építészet, öltözködés, étkezési kultúra nagyon tetszik. A manga/anime világ alapvetően tetszik, de a tömegtermelés nagyon nem tesz jót neki.

A hagyománytisztelet (már amennyi még megvan belőle), az udvariasság, a szigorúan rögzített társadalmi szokások rendszere tetszik, az érem másik oldala, tehát a rugalmatlanság, a görcsös megfelelési kényszer viszont már nem. Na meg a túlzott munkamánia, az anyagi dolgok hajszolása, a túlpörgetett fogyasztói társadalom, az nagyon nem.

2021. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%

Van, amivel nem tudnék megbékélni pl: munkamánia, maximalizmus, túlzott zárkózottság.

A többi dolog viszonylag nagyon tetszik.

2021. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen tetszik kivétel a zárkózottságuk
2021. jún. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
81%
Tetszik a japán kultúra. 2 éve egy japán szövetségben játszom, velem együtt 30 fő. Mindenki Japán rajtam kívül. Nagyon zárkózottak. discord szerverre, amin fordító bot is telepítve van kb. 10 fő csatlakozott. szépen lemorzsolódtak. Napi szinten 4-5 fővel beszélek ebből 2 megmondta a valódi nevét és néha részleteket a magán életéről, gyerekeiről. Illetve van még egy aki a gyerekéről mutatott képeket (valódi nevét nem tudom), gyönyörű kisbaba 2020 novemberében született. Viszont mindegyik megkövetelte, hogy a többi japánnak azt se mondhatom meg, hogy láttam képet a gyerekéről, a nevét egyértelműen nem is mondtam volna. Nekem nagyon szokatlan az ekkora bizalmatlanság. Azzal magyarázzák, hogy nagyon sok netes visszaélés van Japánban. Covid előtt nagyon sok szép képeket mutattak különböző fesztiválokról, szép épületekről tájakról. Covid óta fesztiválok nincsenek és képek is kevesebbek, mert nem utazhatnak messzire a lakásuktól. Nem hagyhatják el Japánt csak munkaügyben, vagy egyéb fontos indokkal. Mindenesetre én nagyon örülök, hogy bő 2 év alatt sikerült 2 valódi barátot találnom Japánból. Barátként nagyon kedvesek és közvetlenek, mások mint amikor idegenként kezeltek. Megszólítást san-ról chan-ra változtathattam. Nagyon nem szeretik, ha engedély nélkül chan, vagy kun megszólítást használja valaki.
2021. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Ami tetszik: étel, építészet, a mindennapi rituálé, vigyáznak a holmijukra.

Ami nem tetszik: rohadtul nem egyenesek, makacsok, szexuálisan gyomorforgatóan perverzek.

2021. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!