Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miről híres Csesztve?

Miről híres Csesztve?

Figyelt kérdés
(Nemzetiségi nyelvhasználat az országhatáron innen és túl)

2021. jún. 4. 17:52
 1/1 anonim válasza:

Kultúra


Csesztve hagyományos rendezvénye a Madách Imre tiszteletére október elején megrendezett emléknap. Ennek keretében előadásokon adják közre munkásságának kutatásában elért legfrissebb eredményeket.


Híres emberek


Az egyik dombon épített kúriát Madách Imre író és itt gazdálkodott 1845-től 1853 végéig. 1852 augusztusában innen hurcolták el a pozsonyi és pesti börtönbe, mert alsósztregovai erdészházában rejtegette Kossuth Lajos egykori titkárát, Rákóczy Jánost. A börtönből 1853. május 7-én kiszabadult, s azonnal visszatért ide. 1862 augusztusában itt fogadta Arany Jánost, majd Alsósztregován látta vendégül.

Itt született 1848-ban Madách Aladár magyar költő, író, műkritikus, spiritiszta, megyei törvényhatósági bizottsági tag, Madách Imre költő és Fráter Erzsébet fia.

Csesztvéről származik Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyés püspök családja, aki magát is csesztveinek vallja, noha Balassagyarmaton született.


Nevezetességei


A település középkori temploma


A templom szentélye és kő keresztelőmedencéje

Madách Imre Emlékmúzeum

Majthényi-kastély

Kastélypark, a hajdani krími hársfa maradványaival, valamint Madách fejszobrával. Az úri lak körüli park természetvédelmi terület, mely nyugalmával kellemes pihenőhely a látogatóknak.

Római katolikus templom


(én is csak wikiről másoltam)

2021. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!