Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kínában és Koreában mi a neve...

Kínában és Koreában mi a neve ezeknek a nőknek?

Figyelt kérdés

Ugye japánban vannak gésák és egyebek. Ezzel tisztában vagyok. De nem ismerem a másik két országot.

Szóval őket hogy hívják?:


Kínai:

[link]


Koreai:

[link]


esetleg ha "rangok" szerint meg tudnátok nevezni őket, akkor azt nagyon megköszönném. =)


2010. aug. 26. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első nekem bianlian művésznek tűnik (ők az arccserélő táncos színészek, akik annyira gyorsan váltogatják a maszkjaikat, hogy lassított felvételen is követhetetlenek), a második hölgy pedig a koreai népviseletet, a hanbokot hordja. Ilyet viseltek a koreai királyi udvarhölgyek is. Ennek a hölgynek nagyon színes a viselete, így talán egy királyi ágyast jeleníthet meg, de ebben nem vagyok biztos. A királyi ágyasok haja gazdagon díszített, és a fonatuk a fejükre van tekerve koszorú szerűen. Úgy látom, a képen szereplő nőnek hátra van fogva a haja, a fonata pedig össze van hajtogatva, mint az udvarhölgy tanoncoknak.
2010. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem nem...a hajviselet is változott az évszázadok alatt.Nem vagyok szakértő, de most 2 sorozat alapján is lehet látni.A körbetekert koszorú haj a 15-16.században volt, amit meg most betettél a 17-18. században.Az udvarhölgyek haja, a tanoncoké pedig az elején fonva volt, majd fontva és úgy felkötve mint a képen, de nekik szalag volt a hajukban.A királyi rokonoknak és ágyasoknak pedig a választéknál volt valami dísz.

Egészen biztos vagyok benne,hogy a szín alapján is meg vannak határozva a rangok.

Remélem tudsz angolul:

[link]

2010. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! =)
2010. aug. 27. 20:03
 4/6 anonim válasza:

koreai:Kiszeng(az udvarhölgyek és a királyi ágyasok nem nagyon viselhettek ilyen ruhát)a kiszengek borbély házakban voltak kiszolgálták az arra járó férfiakat és egyéb más dolgogat csináltak velük.

a kiszengeket néha kéjnőnek is hívták

2013. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A koreai udvarban az udvari kiszengek adták elő a táncokat (párszor esik róluk a szó a Királyi ház titkai c. sorozatban, hogy nem szabad őket a palotából kivinni).
2013. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A koreai nő egy nemes asszony. De csupán hétköznapi, nem a királyi udvarban szolgáló udvarhölgy. Ez a díszes ruha azt jelzi, hogy vagy nemes családból származik az asszony, vagy nemes családba házasodott be. Erre a legjobb példa az A királyi ház titkai című sorozatból Yun asszony. Aki egyszerű szolgálólány volt, de beházasodott egy magas rangú családba. A sorozatban a haja mindig így van megcsinálva, a ruhája pedig ehhez hasonlóan díszes, figyelemfelkeltő.
2014. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!