Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Cigány esküvői szokások,...

Cigány esküvői szokások, hagyományok?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok, amiket kifejezetten esküvőkön megkövetel a hagyomány? Érdekességeket irjatok. Előre is köszönöm.

2021. júl. 18. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
Ahány fajta cigány annyi fajta szokás.
2021. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
19%

táncoltatás amit a magyarok szépen átvettek

a lényeg hogy egy kalapba pénzt raknak a vendégek és táncolhatnak a menyasszonnyal

na most eredeti cigány esküvőn a nőnek nincsenek kint a csöcsei! nem is értem hogyan lehet ezt megcsinálni hogx esküvőn menyasszonyi ruhában kint van a nőnek mindene függetlenül a származásától! láttam már koreaiaknál is és tényleg nagyon gáz hogy ott is csak olyan esküvői ruha van! ezt instán láttam és egy olyan nőtől aki nem is rakott ki egy cicis képet sem és még is az esküvői ruha meg villantos ami elég durva

korona a menyasszony fején már ez is divat lett itt nyugaton de ezt europában megint csak a cigányság csinálta!


a vajda és az emberek el mennek a menyasszony házához és kikérik a menyasszonyt mondhatni innen indul az egész szertartás

mond egy beszédet és mennek a templomba


megint csak a koszorúslányok és a női vendégeknél nem illendő a mutogatós ruházat ez nem disco nem utca széle főleg ha fiatal lányok/nőkről van szó általában a 40+ korosztály öltözhet fel mutogatósba de esküvőn az sem illendő sokszor


és igen ki mit tart meg de ez mindenkire érvényes ahány ház annyi szokás ahogy írtam magyarok is csinálnak már táncoltatást és a korona is bejött a divatba eddig ezt csak a cigányok csinálták egész europában! (a táncoltatást az egész világon)


ételeknél általában a magyar konyha dominál

az ételek azok mindig az adott országhoz illeszkednek pl angoloknál megint más az étel japánoknál is megint más ahogy pl a spanyolországi cigányoknál is a spanyol ételek vannak

2021. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!