Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Létezik olyan, hogy herceggé...

Létezik olyan, hogy herceggé koronáznak valakit?

Figyelt kérdés

Még nem hallottam róla, hogy lenne ilyen, de felmerült bennem a kérdés. Persze, herceg mind, aki a király fia, de nincs valami szertartás, hogy még csecsemőkorban felhatalmazzák őt ezzel a szereppel? Vagy bármi más szertartás, ha királyi sarj született?

Google-on nem találtam semmi használhatót.



2021. aug. 30. 12:57
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Herceget szerintem sem koronáznak, de nem mernék megesküdni rá.
2021. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bem hiszem hogy ennek lett volna külön ceremóniája, de ahány ország annyi azokás szóval nem kizárt. Én max annyit tudok elképzelni hogy megünnepelték hogy megszületett, de ez kb minden királyi gyereknél így lehetett.
2021. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 UlfOrmson ***** válasza:
amennyiben a herceg alatt nem az uralkodó fiát érted, akkor igen. Több európai törpeállam is hercegség, ahol a herceg az uralkodó címe (és nem a király). Ilyen pl.: Lichtenstein, Monaco.
2021. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!