Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régen hová temették a sok...

Régen hová temették a sok elhunyt gyereket?

Figyelt kérdés

Családfakutatás során (is) tapasztaltam, hogy mondjuk egy tízgyerekes családnál a gyerekek fele sem érte meg a felnőttkort.

Mamám mesélte, hogy a nagyapja 2 feleséget is eltemetett, a harmadik felesége volt az ükanyám. Ükapámnak született 6 gyereke, közülük egyedül egy lány érte meg a felnőttkort, de ő is még az esküvője előtt, menyasszonyként halt meg, ez a lány az anyukája mellé lett temetve.

Családfakutatáskor megtudtam, hogy ennek a lánynak volt még 3 édestestvére, akik kisgyerekként haltak meg, de a temetőben nekik nem találni a sirhelyüket.


Olvastam egy cikkben, hogy sokszor a gyerekeket a nagyszülővel egy sírba temették, de az ő esetükben az összes nagyszülő később halt meg, mint az unokáik.


Vajon miért temethették külön a kicsiket, miért nem az anyjuk és a felnőtt nővérük mellé kerültek?


2022. febr. 7. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok temetöben volt egy rész kimondottan kiskorban meghalt gyerekeknek, jóval kisebb sírhelyekkel.
2022. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy nagyon régi sírkő, egy nőé, és nyolc gyermekéé, ha lehet a felíratnak hinni.

Illetve van egy házaspár, ahol a sírfelirat szerint férj, feleség, és leányuk Erzsike sírja.

A szülők születésének és halálának ideje fel van tüntetve, a gyereknek csak a keresztneve.

Két barátot, akik vízbe fulladtak, egymás mellé temettek, 13 évesek voltak, az egyik apukája nagyon idős korában halt meg pár éve, őt is oda temették.

Tulajdonképpen nálunk kifejezetten kisgyerek sírok külön nincsenek is, a tizenéveseket meg többnyire a családi sírok közelébe temették el.

2022. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is kulon parcella van a nagyon fiatal (kb. 4-6 ev alatti) gyermekek szamara a temetoben.
2022. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznos volt.

De akkor is, sokszor miért külön temették szegényeket?

Nem jelentettek annyit a családnak? Olvastam azt is hogy a családok "fasultan, de felkészülve" temették el a kicsiket.


Pl ennek a lánynak, akit fentebb írtam, az összes testvére 1 éves kora előtt halt meg, nem áll össze a kép, hogy miért nem a családhoz kerültek.

Hiszen az eltemetők, azaz a szülők is oda kerülnének később.

2022. febr. 7. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Régen sokkal nagyobb volt a gyermekhalandóság, nem is volt "divat" dédelgetni a gyerekeket, így kötődés sem volt meg igazán.
2022. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

"Ükapámnak született 6 gyereke, közülük egyedül egy lány érte meg a felnőttkort, de ő is még az esküvője előtt... halt meg"


Ezt csak én nem értem?

2022. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
#6, Lehet, hogy örökbe fogadták a kérdezőt.
2022. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az életben maradt lánynak 16 évesen született egy törvénytelen lanya, a dedanyam, akit az ükapám nevelt fel
2022. febr. 8. 01:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!