Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánok miért szeretik...

A japánok miért szeretik annyira a dísz cseresznyét?

Figyelt kérdés
Én is szeretem, szép látvány, de az csak szerintem sok már, hogy még az iskola kezdést is a virágzásához igazítják?

2022. febr. 8. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert szép, és régi hagyományos növényük, ami fontos szerepet tölt be a kultúrájukban.
2022. febr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dornstadter ***** válasza:
95%

Az iskolakezdés tudomásom szerint nem emiatt van áprilisban. Még az 1800-as évek végén vették át az, ha jól tudom az angoloktól, hogy az üzleti év áprilisban kezdődik. Majd szépen ehhez kezdték igazítani az iskolakezdést is.


Egyébként meg, ahogy az 1es is írta, ez már egy több évszázados hagyomány ami teljesen beépült a kultúrájukba. Régen például a szamurájok/szamuráj élet szimbóluma is volt. Olyan könnyen elhullhatott egy szamuráj is a harcban mint a cseresznyevirág szelesebb napon.

2022. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szép dolgokat írtok, bár így lenne itthon is 🙂
2022. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válaszokhoz hozzáteszem, hogy a japán kultúrában elsősorban az élet rövidségét, gyors elmúlását jelképezi a sakura ("szákürá"/"szákülá", sztenderd ejtéssel kb így), alapvetően a dolgok ideiglenességét, átmeneti jellegét mint az egyik alapigazságot jelképezi, és egyúttal próbálnak is megbarátkozni az élet múlandóságával, amely (szép) emlékeket képez, akár a japáncseresznye szépsége és pillanatnyisága. A szakura átlagosan néhány napig / egy hétig virágzik csupán, ez is hozzájárul eme analógiához.


Ezen felül érdekessége, hogy mivel Japán nagyjából északkkelet-délnyugati "nyúlású", a szakura virágzási időszaka délről észak felé halad fokozatosan, amelyről a Japán tv rendszersen hírt is szokott adni, hogy Japán mely részét tart éppen.

A japánok ezen néhány napot virágzó és éppen szirmait hullajtó szakura alatt piknikezve ünnepelni szoktak csendesen, szemlélődve, beszélgetve.

2022. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“de az csak szerintem sok már, hogy még az iskola kezdést is a virágzásához igazítják?”


Igen, csak egy magyarnak sok sok minden.

2023. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!