Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikai filmekben mindig megszólítják az új lányt/srácot az iskolában, és elkezdenek haverkodni vele, itthon pedig sosem történik ez?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban miért van az, hogy itthon nem barátságosak meg összetartóak az emberek? Valahogy ami nekem hiányzik, az az érdeklődés. Nem érdeklődnek az emberek őszintén a másik iránt. Más, aki élt külföldön nem érzi ugyanezt? Itthon valahogy nincs meg az a barátkozás, nyitottság az új emberek felé...
2022. febr. 18. 23:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A filmek nem fedik 100%-ban a valóságot.
2022. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én amikor csak amerikaiakkal találkoztam, mindig ugyanezt tapasztaltam. Valahogy más minőségű figyelmet képesek adni, mint pl. a magyarok.
2022. febr. 18. 23:46
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Én pl mikor megjött az új francia lány a munkahelyünkre, érdeklődtem iránta, és azóta nagyon jó barátok vagyunk.
2022. febr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én a filmekben sem ezt látom. Az amerikai keep smiling jellegű kamuvigyortól meg hányok. Megjátszós senkik.
2022. febr. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Most pl. a 13 reasons why kapcsán jutott eszembe. Mindenki egyből elkezdett haverkodni a csajjal. De más filmben is előjön.


Nem a keep smiling-ra gondolok. Attól én is hányok. De az amerikai emberekkel akkkor is az a tapasztalatom, hogy valahogy érdeklődőbbek meg barátságosabbak, mint mások. Valahogy közvetlenebbek, több figyelmet képesek adni. Európában még angolokkal meg franciákkal volt ilyen tapasztalatom. Volt egyszer egy olyan élményem egy hostelben, hogy egyedül ettem éppen és két francia lány egyszer csak odaült mellém és mondták, hogy látják, hogy egyedül vagyok, és kíváncsiak rá, hogy honnan jövök és ki vagyok. Ilyen magyarokkal nekem még életemben nem történt. Itt mindenki mufurc és magába mélyed állandóan.

2022. febr. 19. 01:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kelet-Európában mi zárkózottabbak vagyunk.

Amerikában sokkal nyitottabbak.

De a film az film.

2022. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"kíváncsiak rá, hogy honnan jövök és ki vagyok. Ilyen magyarokkal nekem még életemben nem történt. Itt mindenki mufurc és magába mélyed állandóan."


Én pl nem vagyok mufurc, de baromira nem érdekel, az egyedül üldögélő Kiss Jóska / Marcsi élettörténete.

2022. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy van, ahol meg érdekli az embereket. Pl Ausztráliában is bemész egy boltba és nem csak az van, h kiszolgálnak, hanem elkezd az eladó beszélgetni veled
2022. febr. 19. 11:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy Amerikában nyitottabbak az emberek. Talán mert ott keresztül-kasul költöznek az emberek a munka miatt, szóval ott minden héten látnak egy új arcot, és hozzá vannak szokva.

De a valóság az nyilván nem az, hogy mindig, mindenkivel barátkoznak. Csak hát a filmekben nem lehet az, hogy a főszereplővel senki nem áll szóba, mert akkor nem lenne film. A filmekbe történés kell, ez a lényeg. Bruce Willis se élheti le úgy a filmbeli életét, hogy jár be az irodába a film elejétől a végéig, és senki nem támadja meg, csak éli az unalmas köznapi életet, ahogy a valóságban az irodisták. Aztán ha Bruce Willist mégis megtámadja egy komplett bűnszervezet a filmben, ebből nem kell azt a következtetést levonni, hogy Amerikában mindenkinek terroristákkal kell harcolnia néhányszor élete során.

2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hagyjuk a filmeket, csak példaként hoztam. A viselkedés magyarázata érdekel, mert filmektől függetlenül nekem is ez a tapasztalatom.
2022. febr. 19. 12:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!