Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Gondoltatok-e már arra, hogy...

Gondoltatok-e már arra, hogy szüleitekkel, de még inkább nagy- és dédszüleitekkel, idős hozzátartozóval értékmentés céllal riportot készítsetek?

Figyelt kérdés

Vagy akár idős szomszéddal: milyen volt az élet abban a korban, amelyben ők éltek, ők indultak útnak az életben, ők voltak fiatalok?


Sajnos nekem ez, illetve ennek hiánya akkor jutott csak eszembe, amikor a nagyszülők már meghaltak. Így visszahozhatatlanul elvesztek, elmentek velük együtt azok az élettörténetek, ezekből leszűrhető tanulságok is, amiket elmesélhettek volna.



2022. jún. 8. 16:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én többnyire ugyanazokat a dolgokat hallom tőlük éveken át, aztán egyszer csak előkerül egy új történet. Vagy a régi történethez egy mondat, ami gyökeresen átértékeli az egészet.

Elvégre nem tudják, mi az, ami érdekes lehet, miért beszélnének arról, ami nekik kézenfekvő.

2022. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyik rokonommal csináltam egy interjúsorozatot az élettörténetéről amit le is írtam még mielőtt meghalt. Felbecsülhetetlen érték. Én nagyon ajánlom az ilyen és ehhez hasonló projekteket. Egyrészt neked is nagyon izgalmas és értékes lesz már közben és később is. Élő történelem ami nagyon fontos. A családodnak az utódoknak az utókornak is egy kinccsé fog válni. És legvégül a rokonod akivel "riportozol" is valószínűleg értékelni fogja. Jó nekik feleleveníteni a múltat, és olyan történetek és titkok is előbukkanhatnak, hogy csak nézel majd.
2022. jún. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!