Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak szerintem közösség...

Csak szerintem közösség romboló hatású a facilitálás és a facilitátor?

Figyelt kérdés

#facilitátor #Facilitál
2022. szept. 2. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Légyszíves fejtsed ki hogy milyen módon az szerinted.
2022. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
wtf??????
2022. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mesterkéltsége miatt, és hogy nem szabadon történik a közöség épülés, hanem mesterségesen van manipulálva. Szabály rendszerhez van kötve, hogy valaki figyeljen másokat, ahelyett, hogy ösztönösen, annak természetes rendjén alakuljon ki a közösség.


Mondok egy metafórikus példát:

Amikor valaki megszületik és él az mondjuk a természetes közösség alakulás

Ellenben a másik oldal, a facilitálás, ami olyan, mint Frankeinstein szörnye, ahol mesterségesen van csak egy test életre keltve. Hiányzik belőle a "lélek"

Tehát hiányzik belőle valami, ahogy a facilitálásból is. Hiányzik valamilyen embernél "magasabb" rendű (de talán inkább más szintű) összetevő. Ami miatt ez egy hamis dologgá válik és csak egy "szörny" lesz.


Például, hogy "szót" adok annak aki nem jutott szóhoz...

Vagy

Irányítom a témát, a közösség, célok érdekében...


De ez tökéletesen merev és erőltetett így. Hamis.

Akinek nem jutott szóhoz, vagy nem szólt az nem véletlenül történik, nem véletlenül hallgat. Amennyiben másik túlbuzgosága maitt nem jutott szóhoz, akkor sem kell "sajnálni" mivel így kellene rendjén lennie. Nehogymár egy másik "kinevezett" ember "facilitátor" mondja meg, hogy ki juthat szóhoz ilyen diktatórikusan (persze lágyan, hogy ne legyen éles a hangvétele azaz diktatorikus vezetésű, de ez tökéletes manipuláció, ami szintén rossz) Mondom ezt én akinek nem szokott szó jutni, és nem "belül gondolkodó" vagyok, ahogy ez a eszme mondaná, hanem valaki aki látja, hogy ez a rendszer hibás, és kiváncsi, hogy miért romboljuk a társadalmat, a közösséget szándékosan?


A téma irányítás szintén ilyen, arra irányul amerre annak irányulnia kell. Az, hogy azt mondják végtelen és értelmetlen beszélgetés lenne, ha nem lenne irányítva, az pedig fellengzős és bekézelt gondolkodás, föleg ha azt képzelem, "majd én a célok felé vezetem a társaságot".


És még sok ilyen van ebben ami mind mesterséges és egoista gondolkodásra vall.

Irányítás mánia, és "jobban tudom" az egész.


Régen a közösség megvolt ilyenek nélkül, jobban is müködtek. Minek ez?

2022. szept. 2. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

"egoista gondolkodásra"

Nem pont az az egoista gondolkodás hogy nem érdekel minket az hogy a másik nem jutott szóhoz?


Annyira negatívan láttod hogy emögött részedről valami személyes indítatást gyanítok. De az hogy volt valamilyen rossz élményed még nem jelenti azt hogy rossz a rendszer.


Mi volt az az élmény ami miatt így gondolod?

2022. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező! De nagyon ráérsz ezekkel a baromságokkal foglalkozni.
2022. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!