Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romák azért tudnak sokszor...

A romák azért tudnak sokszor sikeresek lenni a különböző adok-veszek üzletelésekben, mert teljesen gátlástalanok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, sikeresek? Mióta? Mitől?
2022. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az is benne van, meg furfangosak, ravaszak, a vérükben van az üzletelés. Én régebben árultam zsibvásáron, és volt mellettem egy roma árus. Nem volt vele gond, nagyon rendes volt meg minden, még segített is néha ebben-abban. Viszont azzal trükközött, hogy voltak ronda amatőr képei, amiket kirakott. A szépeket meg berakta az autójába, de úgy, hogy jól látszódjanak. Jöttek az érdeklődők, és nézték a festményeket, amik ki voltak rakva, kérdezvén az árakat. Majd néhány "szemfüles" vevő benézett a kocsiba, és látta, hogy ott milyen gyönyörű képek vannak. Az eladó azt mondta, hogy azok nem eladók, magának vette őket. Már már könyörögtek neki, hogy adja el őket x összegért. Kérette magát egy kicsit, és mikor neki megfelelő összeget ajánlottak, akor rábólintott, hogy akkor legyen, fájó szívvel ugyan, de bizonyos összegért megválik tőlük. 😁
2022. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Miért, sikeresek? Mióta? Mitől?"


Amit a második leírt, mert van eszük, hogy hogy kell így "cigánykodni" hogy jó áron tudják eladni a cuccokat.

2022. dec. 23. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon magas a "verbális intelligenciájuk", életrevalóak, csibészek, és remekül ráéreznek a jó embereket jellemző "ártatlan naívitásra", és ezzel tudnak játszani.
2022. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Yes.

Egyszer dolgoztam egy call centerben, ahol a legsikeresebb dolgozó egy roma srác volt.

Lényegében embereket kellett átbszni a T-com nevében. Míg én szenvedtem és moralizáltam, és el is jöttem onnan, a csávó minden szívbaj nélkül eladta mindenkinek a cuccot.

2022. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
83%

Szerintem az IS benne van a kalapban, hogy a gyakorlat teszi a mestert, amennyiben te is egész nap seftelnél, akkor te is belejönnél idővel.


Vannak olyan ágazatok (ha mondhatom így), ahol némi gátlástalanság szakmai követelmény.


Megjegyzem az ingatlanügynök is ilyen, azok többsége nem roma, de mégsem kell a szomszédba menniük nekik sem némi gátlástalanságért.

2022. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Gátlástalanoktól balekok vesznek, jó üzletembertől sokan. A jó üzletembernek persze sokféle tulajdonsága van.

2022. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!