Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek nem gáz a Szulejmá...

Szerintetek nem gáz a Szulejmán szobor Szigetváron?

Figyelt kérdés
Úgy értem, "akasztott ember házába kötelet nem állítunk". Ez az ember Magyarországot leigázta, örökre leszakított minket a centrum országokról, az ő tevékenysége nyomán a saját magterületünkön szorult vissza az etnikumunk, halomra mészárolt és ölt minket, a saját magterültünket nem tudjuk belakni miatta a mai napig. Végletesen kicsinált minket, a középhatalmi státusz örökre elvesztéséről nem is beszélve. Erre Zrínyi mellett van szobra (aki miatta halt meg, nem tudom mit szólna hozzá Zrínyi ha tudná, vagy akár Szulejmán Zrínyihez), ez rohadt megalázó ránk nézve, hogy az ellenségeinknek állítunk szobrot. Ha a magyar-török barátságnak akarnak, akkor állítsanak I. világháborús tematikájút vagy valamit, de ez olyan mintha Hitler szobrot csinálnánk Sztálingrádba a német-orosz megbékélés jegyében. A szobrokról meg csak annyit, hogy értem én, hogy ha hullarablást (halott életében élt tetteivel teljesen szembemenő módon) tisztelettel és ilyen patetikus sz4rr4l öntjük le, akkor másnak tűnik, de az attól még hullarablás, ha engem valaki kinyírna, nem szeretném, hogy az unokáim ikerszobrot csináljanak nekünk, mondván, (ilyen pátoszos, patetikus sz4rr4l leöntve) mi megbékéltük, azért most kamuzunk rólatok Sőt, ilyen alapon kéne szobor Nankingba Hirohitonak, meg ilyenek. Vagy a 13. kerületi turul is ilyen. Ha már a végletesen padlóra küldtek minket, legalább megköszönni meg lamentálni ne kelljen már, hogy "jajj de szér romantikus idők is voltak, mikor elhamvasztottátok az országunk közepét, mikor halomra gyilkoltatok meg erőszakoltatok minket, jajj.. azok voltak ám a daliás idők, sőt köszönjük, hogy megöltetek minket, köszönjük, Óó nagy Szulejmán, a csicskáid akarunk lenni, pls öld meg a gyerekeimet, dobd a kútba vagy ilyesmi, mert az annyira DALIa, daliás idő). Aki így áll hozzá az nyom0rék, szét kéne verni az egész Oszmán kori építészeti örökséget, mert sértő és megalázó, hogy van, nem eljátszani a megbékélést, úgy, hogy mai napig nem tudunk kijönni a gödörből ahová küldtek minket, a halottakról akiket nem lehet feltámasztani meg ne is beszéljünk.

#háború #Oszmán Birodalom #Magyar Királyság #népirtás #török-magyar viszony #maradandó probléma
2023. febr. 24. 02:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem érdekel (ez a másik nem XD)
Helyes, alázzuk csak magunkat, attól vagyunk magyarok.
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

De! Nagyon is az!

Tele vagyunk az ellenségeink szobraival.

Aljas provokáció.

2023. febr. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha Szulejmán tiszteletére készült volna a szobor, akkor igazad lenne. De a szobor a magyar-török viszony emlékparkjában van, ráadásul Zrínyivel együtt, tehát itt nem Szulejmán magasztalásáról van szó. Mellesleg ahogy szokás volt, az ellenfelek kölcsönösen tisztelték egymást.


Személy szerint többek között emiatt is szerencsésebbnek gondolom, ha nem állítanánk emléket személynek, mert megosztóak lehetnek.

2023. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szulejmán tiszteletére készült a szobor, a török állam állítatta. Nézz utána a szobor történetének, ráadásul először csak neki bronzból, aztán (szerintem) érezték, hogy pofátlan dolog, ezért emeltek Zrínyinek is, valami sz4r anyagból gondolom szintén, higy mutassák nem egyenlő Szulejmánnal, ( és mi jó csicsk4 módjára aszisztáltunk hozzá) aztán kijavították bronzra, gondolom ugyan azért. Nem tisztelték egymást különben ez legenda és maximum formalitás volt. Akit tisztelek annak nem dobom kútba a gyereket, nem meszárlom halomra a lakosságát stb. Nem volt tisztelet ezt az utókor romantikus hülyesége ragasztja/képzeli rá. Megosztónak megosztó, de ez egy enyhe eufemisztikus kifejezés. Lehet szerintem személynek, sőt bizonyos esetekben kívánatos, de nem már az ellenségnek, ott ahol leölt minkez b4szki már.
2023. febr. 24. 17:11
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
A főnök azt mondta kipcsákok vagyunk, úgyhogy valahogy meg kell köszönni a töröknek, hogy megpróbálta felszabadítani rég elveszett testvérét :) .
2023. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szabadították volna így fel őket akkor XDD
2023. febr. 24. 21:31
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Az önkormányzat 99 évre bérbe adta a területet a törököknek, a megbékélés jegyében. Szórakozzanak, ha ez nekik jó. De már 1913-ban állítottak neki emléktáblát egy közeli templomban.

Nekünk is vannak emlékműveink külföldön. És pl. nekünk is rosszul esik, hogy a vereckei emlékművet lerombolják a szélsőjobboldali ukránok, vagy a magyar személyek szobrát és emléktábláit meggyalázzák a szélsőjobboldaliak Romániában és a Délvidéken.

2023. febr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó, fordítva ülsz a lovon.

Kérdező, teljesen igazad van. Ráadásul az iszlámban tilos az emberábrázolás. Akkor miről beszélünk. Abszurd.

2023. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy fordítva? Hogy megértem azt, hogy más népek is kapaszkodnak a régi dicsőség emlékébe?

Törökországról illik tudni, hogy már 100 éve nem iszlám állam, csak legtöbb polgárának vallása az iszlám. Nem egy a kettő. 1923 óta Kemal Atatürk különválasztotta a vallást meg az államot.

2023. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Úgy értem, hogy fordítva, hogy nem mindegy hogy annak van kint a szobra, akitől elfoglalták a területet, vagy annak, aki elfoglalta a területet.
2023. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
6-osnak írom. Itt nem pusztán a régi dicsőségről van szó, hanem arról, hogy épp ott és akkor lettünk kicsinálva és annak van ott a szobra és emléke aki akkor és ott kicsinált minket, a példáid azért nem állják meg a helyüket, mert a magyarok nem mészároltak a honfoglaláskor Vereckén ukránokat, románokat stb. stb. Idi0tizmus erre hivatkozni, aki erre hivatkozik az nem érti a példát és a felvetést (lényegét). A másik meg az, hogy nem igazán sikerült Atatürknek szétválasztani az államot és az egyházat, az iszlamizálódást elkerülni, ezért iszlamizálódik rohamosan Törökország napjainkban, Erdogan vezetésével. Szóvan nagyon nope.
2023. febr. 25. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!