Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A franciák ritkábban tegezik...

A franciák ritkábban tegezik a másikat, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
Van egy kiadó lakás Franciaországban, aminek én vagyok a kezelője. Lakik benne egy fiatal nő, aki ránézésre nagyjából velem egykorú lehet, mindketten 25-30 év körüliek vagyunk (én férfi). Személyesen eddig 3-szor találkoztunk albérlet ügyben. Felajánlottam neki emailben, hogy nyugodtan tegeződhetünk, de ő ezt nem akarta. Mondjuk ezt így nem írta le konkrétan, csak olyasmit írt, hogy köszöni a felajánlást. És ezek után továbbra is magázott az emailben, szóval gondolom akkor nem akar tegeződni.

2023. ápr. 14. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Én is úgy tudom, hogy a németek és a franciák ritkábban tegeződnek, mint a magyarok. Itt, Magyarországon a 25-30 éves korosztályban még a tegeződés a gyakoribb, Franciaországban viszont nem. Ha a felajánlás ellenére is magázott, akkor nyilván magázódni akar. Amúgy elvileg a nők ajánlhatnak tegeződést a férfiaknak.
2023. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez korosztályos dolog. A magyar 30 alattiaknak sokuk nem is képes magázódni. Lehet, inkább intelligencia kérdése, nem nemzeté vagy generacióé.
2023. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk eleve a nönek kel felajánlania a tegezödés, soha nem a férfinek. Másrészt egy tök idegennel a legtöbben nem akarnak tegezödni, ez még MO-on is esetleg személyesen elmegy,de neten keresztül nem
2023. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Foleg nem uzleti ugyben
2023. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%
eléggé ritkábban, mivel tudnak felnőtt ember módjára viselkedni... te férfiként, üzleti levelezésben egyáltalán honnan veszed az ötletet hogy felajánlod a tegeződést?! ne viselkedj már úgy mint valami balkáni bunkó.
2023. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondom már többször is találkoztunk személyesen. Minimum heti 1 szer írunk, és üdvezleteket küldönk, most Húsvétra is kellemes ünnepeket kívántunk, vagy amikor valamelyikünk beteg akkor is jobbulást kívánunk, meg ilyenek. Ezek után én nem tartanám túlzásnak ha tegeződnénk, de ha franciáknál nem szokás olyan gyakran, akkor ok.
2023. ápr. 15. 12:11
 7/8 franciasrac ***** válasza:
91%

Nem tudom mennyire szokásos Magyarországon de mi csak barátokat/embereket akiket nagyon jól ismerünk és közeli családtagokat tegezünk, a többinek mindig azt mondjuk hogy « vous », és FŐLEG ha hierarchia van a kettő között, pl. diák/tanár, főnök/alkalmazott, gyerek/felnőtt, bérlő/háziúr stb.

Ilyen helyzetben nem fog tegezni, mindegy ha nem bánod, az apám még mindig magázza a nagypapámat (az apósát) bár 30 éve ismerik egymást és jóban is vannak, plusz nagy az esély hogy flörtölésnek is vette a nő ettől az ajánlástól

2023. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 A balkániak, legalábbis a szlávok sem tegeződnek úton-útfélen.
2023. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!