Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Regő név és regölés?

Regő név és regölés?

Figyelt kérdés

Mikor óvodás voltam egy idős néni azt mondta anyámnak, hogy a Regő név (a nevem) az egy régi harcos neve volt.


Kb el is feledkeztem róla, de nem túl rég egy random nő vissza kérdezett mikor bemutatkoztam neki, hogy "Az a harcos/katona név?".


Nagyon meglepődve igent, mondtam és vissza is akartam kérdezni, hogy honnan tudja, de nem sokkal később elment és azt sem tudom kicsoda pontosan.


Akárki tud erről a "Regő harcos" dologról valamit?

+

A regölést valyon azért hívják így, mert egy harcosról nevezték el?



2023. jún. 29. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]

*vajon

2023. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

????????


Ez nagyon új-ónemmagyar! A regu, ena regu, nem rege, a ra és re stumától ered, g-vel itt, ahogy reggel is, vagyis a rak-rekk-rek stumától,ahogy regio is, és rigolya rokonja a reggel. A regu hang így rokonja a a regisztrálnak is.


A regu így azt rekkja, hogy racionális beszéd, Bericht.


A regu hangot mondjuk az új-ónemmagyar jelentés helyet, vagy a bullshit beszámol helyett is. Dolga nem van az énekkel.

2023. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
És így a regény ja possessív-kausatív-presenz-vel a regens.
2023. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#2-es-3-as, ez valamilyen rejtjeles üzenet?
2023. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

rejtjeles üzenet?

--------------


1.A rejt az re-ja-to-ti.

Kész? Készül? Etimológiája bizonyvész, nehéz rakni a germagyartól. Most van a kí-ké stuma, indogermán ghé-től, ahogy kény-kíván, kéván, kedv, kegy..és ott vahn a ki, vagy hé, nem volna rakni ezektől.Egy etimológia a perzsa keas is.

De sokkal inkább rakni van a rejt hang:re-rej-rejk-rejm-rejt. Vagyis: re-ja-to. Innen a rakásnak innen volna így a rejt hang: mondjuk rejtünk, rakuina rakjuk a baltát, a szakut, az öreszura.

Rejteni így egyantsóra rakni is, ahogy bereiten. Ez így racionálisabb, ősmagyarabb, illiberálisabb.


2.Üzen? Ezt a hangot nem rakem. Az űz hang az űd volna, az indogermán uei stumától, ahogy wit, wid, vagy Waid. De nem rakem ezt a hangot, az ana az egy presenzforma. De most hogy űz? Lovon űz?

Ezt a hangot nem rakem, nem racionális, magyarul azt mondjuk, hogy nakrakta. A rak racionális, ez raktahént, és a nak: nakrakni. A német így az ősmagyar, ahogy Nachricht, ez magyarul nakrakni igének innen, és nakrakta főnévhént.



3. Én leírtem, hogy ana is a regu, nem rege, hogy a ra és re-től ered, rokonja a raknak, rekknek, reknek, g formával, ahogy reggel vagy rigolya, a reggel és a rigolya rokonok, ahogy a regu és a regisztrál is.


Azt is írtem, hogy a regu magyarul a Bericht, így bullshit hangok a jelentés, a számol.



Így azt is írtem, hogy a regunak dolga nem van az ének hangval, se egyébbel, hanem Bericht, racionális beszéd.


Ahogy:

Gondol? Stak a libcsi gondol, gonduja van, gonosz, göndör. Ilyen hang nem van, magyarul a verstehen a rakni, denken a rakandni. Így olyan bullshit hang, hogy ötlet nem van, hanem mány-val(mahnen) van a rakandmány, ahogy a rekkent-től rekkentmány, az úgymond Beweis.

2023. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mit rakemolsz te itt? Ki gondol? Milyen libcsi, göndör meg rekkentmány? Mi van?
2023. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A regölést a regékről nevezték el, kicsit áttételesen. A regösök eredetileg hősi énekeket költöttek és adtak elő, tehát elénekelték a regéket. Ezekről a regösökről nevezték el az újabb kori kántálókat.

A Regő feltehetőleg egy régi becenév, a Reginald (vagy más) név becézése. (Kb. mint ahogy a Gergely-Gergő, Benedek-Benő.)

2023. júl. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg ezen a régi néven hívnak?
2023. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7/8 anonim ***** válasza:


A regölést a regékről nevezték el,

-------------


Nem, hanem ena regu a ra s re stumától ered, így egy Bericht, racionális, A és B-je van, dolga nem van az énekekkel, ahogy írtem.

2023. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És a Bericht mi? 🤣
2023. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!