Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A mikulásról mit tudtok? Pl...

A mikulásról mit tudtok? Pl ezt tudtátok? Mennyi igaz belőle?

Figyelt kérdés
a Mikulás tradícióját akarod ismerni? A mikulás nem más, mint Saturn, a szaturnusz istene, aki megzabálta a saját gyerekeit élve valami ostoba retek ősi mitológia szerint. Saturn, vagyis Kronosz meg isten tudja hány neve van... az idő ura, a kaszás, a halál. Megette a gyerekeit. Azért veszi magát körül gyerekekkel és azért van akkora bele. Angolul a mikulás santa... csak érdekelt, mit dob ki arra, hogy santa is satan. Majdnem hánytam a magyarázattól. és a szülők prostituálják a gyerekeiket ennek a hagyománynak. verset mondatnak neki, felöltöztetik szépen, meg beleültetik az ölébe... ezt is, mint szt miklós legendáját összekapcsolták egy természetimádati motivummal. jézus és a napisten legendája detto... jézus figuráját összekapcsolták a Napimádat legendáival.
2010. okt. 14. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy hülyeség!
2010. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hmmm??? te hülye vagy????
2010. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez csak egy elmélet, utána olvashattok.
2010. okt. 14. 10:00
 4/10 A kérdező kommentje:
egyébként is amennyi mocskot rejt ez a világ, ez még a viccesebb, kellemesebb része... aki nyitott szemmel jár, és felvilágosult, talán elgondolkodik ezen is, mint bármi máson.
2010. okt. 14. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

??? Te olvastál már valaha Szent Miklósról? Szent Miklós= Saint Nicolaus = Santa Claus. Nem Sátán.

"szt miklós legendáját összekapcsolták egy természetimádati motivummal" Ez igaz. De a legtöbb ünnepre igaz, hogy a pogányság és a kereszténység ünnepeinek a keveréke. De az angolszász területeken való Mikulás nem azonos a december 6-án jövő Mikulással. Nálunk a Szent Miklósos hagyomány folytatódik, náluk, az északi Télapó is bele van keverve, aki elhozza a telet.

2010. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent összekapcsoltak már. De szerinted egy ha éves gyereknek a Mikulás-várás csodáját el kellene rontani azzal a szöveggel, hogy "Édes gyermekem, ez egy ősi pogány emberevő istenség?"


"a szülők prostituálják a gyerekeiket ennek a hagyománynak"

Hülye vagy. Nem Kronosznak az ölébe ültetik a gyermekeket, hanem a jóságos Mikuláséba. Milyen vizet zavar az, ha ebben hisz egy 6 éves?

2010. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem azt kérdeztem hogy megmondjam-e a leendő gyerekemnek (ha lesz)... én csak bemásoltam amit olvastam valahol. de mindenki megtámad.
2010. okt. 14. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz meg békét, nem másolsz be ilyen dolgokat. Egyébként szerintem hülyeség, ez valami elborult-részeg-egyetemista-filozófus agymenése lehet (saját tapasztalat)
2010. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De minek másolsz be valamit, amit se nem értesz, és amiről nem is akarsz véleményt?
2010. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mikor mondtam ilyet?
2010. okt. 15. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!