Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Felnőttként hol tanulhatok...

Felnőttként hol tanulhatok meg néptáncolni Budapesten?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok és megtetszett a néptánc. Szívesen eljárnék valahova munka után megtanulni, de egyedülálló vagyok és olyan helyre mennék ezért szívesen ahova nem kell vinni párt és/vagy körtáncokat is tanulunk. Tetszik ez a lábbal dobbantgatás is, meg szívesen mozognék zenére. Nem vagyok ügyes táncos, semmi előképzettségem nincsen és olyan helyre mennék szívesen ahol nem alsós, gimis korosztály van, hanem inkább (fiatal)felnőttek. És az is érdekelne, hogy többféle néptánc van? Van olyan népzene, ami kevésbé hegedűs? Az valahogy annyira nem tetszik, amikor nyekereg a hegedű, a nagybőgő, cselló hangja sokkal jobban tetszik...

2023. júl. 24. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Fonóban és a Hagyományok Házában szoktak lenni táncházak, kezdő kurzusok is ott van elég sok fiatal felnőtt is, de bármelyik korosztály részt vehet ezeken. A Fonóban azt hiszem a tiniknek szokott lenni külön táncház is, ők többnyire odamennek szerintem mert ott csak a korosztályuk van de sokan járnak a sztenderbe is. Ezekre nem kell párt vinni, általában találsz valakit ha kell pár, de ha pl. egy moldvai estre mész kezdésnek akkor ott nagyrészt körtáncok lesznek, más tájegységek annyira nem körtáncosak inkább csak lánykarikázók vannak. Vagy néha szoktak lenni szerb és egyéb délszláv estek azok is inkább körtáncosak. Ha egy fix társaságot keresel akkor valamelyik néptáncegyüttessel vedd fel a kapcsolatot, szoktak lenni kezdő csoportjaik, meg utánpótlás bár azok inkább fiatalabbak de biztos vannak mások is a korosztályodból szerintem a felnőtt csoportokat eleve külön szedik legtöbb helyen olyanról még nem hallottam hogy 8 évesekkel együtt tanultak.

A hegedű meg kb. mindenhol ott van, még a moldvaiban is mondjuk ott gyakran a furulya, koboz, dob megy csak. Vagy dél-alföldit, dunántúli ugrósokat szoktak még olyakor hegedá nélkül játszani. A népi bőgő/gordonka amúgy ott van a vonós együttesekben is, de mivel egy mély ritmuskíséretet játszanak és nem dallamhangszerként használják őket ezért kell a bandába a hegedű is. De ha táncolsz amúgy úgyis arra koncentrálsz milyen ritmus nyomnak, főleg eleinte.

Amúgy sokáig én is utáltam úgy kompletten az egész vonós felállást, de megszerethető főleg tánc közben mert ahhoz meg nagyon adja a flowt.

2023. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2023. júl. 25. 17:07
 3/3 anonim válasza:

Bartók Táncegyüttesben van felnőtt kezdő csoport, szívesen várnak abszolút kezdőket pár nélkül, nagyon jófej, profi tanárokkal.

[link]

dec. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!