Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tanítunk babonákat a...

Miért tanítunk babonákat a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Engem pl. a "lekopogás" idegesít leginkább. Felnőtt emberek ebben hisznek és sokszor minden nagyobb kijelentésüket azonnal kétségbeesetten lekopogják.

Ezt látják és eltanulják a gyerekek is, pedig szerintem ezeknek a butaságoknak ki kéne veszniük a kultúrából.

Ugyanez a kategória a tükörtörés, sókiborítás meg egyebek.

Mit gondoltok?


2023. szept. 8. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, hogy ezt senki nem veszi komolyan.
2023. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök érdekes, hogy vannak emberek, akik ilyenekben hisznek vagy ha nem is hisznek, de megszokásból csinálják ezeket. Ha te nem szereted ezeket a szokásodat, senki se tiltja meg, hogy ne csináld őket. Ezek a dolgok nem ártanak senkinek. Ha téged mégis zavarnak, az rólad szól, nem másokról.
2023. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Nem mindenki tanítja. Nekem sosem tanították, a szüleim nem hisznek ilyesmiben, nem is vallásosak. Olvasmányokból vagy más gyerekektől tudtam meg, hogy van aki ilyesmikben hisz és már akkor furának tartottam, mert ugye nálunk nem volt. Az ilyen lekopogás meg hasonlók szerintem csak megszokás, kb. eddigi életemben egy emberről tudok aki ezeket komolyan vette és ami vicces, hogy ő pont nagyon vallásos is volt.
2023. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Folklór része, a kultúra része. Neked is megtanították. Így marad fenn.
2023. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Mert csak így lehet megvédeni gyerekeinket a gonosz kereszténységtől.
2023. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!