Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Alapvetően sok különbség van...

Alapvetően sok különbség van a cseh és a lengyel mentalitás között?

Figyelt kérdés

Én körülbelül abban a hitben éltem eddig, hogy a csehek inkább liberálisabbak, míg a lengyelek inkább konzervatívabbak. A csehek a világon a legkevésbé vallásos nép, ezzel szemben a lengyelek a leginkább vallásosak európai szinten.

A mostani lengyel választás kapcsán kezdtem olvasgatni egy kicsit a lengyelekről és nekem az jött át, hogy összességében már nem is olyanok, mint ahogy az ember elképzelné, megkockáztatnám, hogy a magyaroknál mindenképpen nyitottabb, demokratikusabb gondolkodású nép.


Talán már az egyház szerepe sem olyan nagy ott:

"Religion in Poland has historically been one of the most Catholic countries in the world; the country was often termed "Rome's Most Faithful Daughter".[2][3] In recent years, this has however changed, and the secularization of the country is among the fastest the world.[4] The rate of decline has been described as "devastating"[5] the former social prestige and political influence that the Catholic Church in Poland once enjoyed.[6] Most Poles adhere to Roman Catholicism. 71.3% of the population identified themselves as such in the 2021 census, down from 87.6% in 2011."


Mit gondoltok, egyértelműen az a tendencia, hogy a lengyelek is egyre liberálisabbak és egyre kevésbé vallásosak lesznek?



2023. okt. 18. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. okt. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Aki szerint egy országban élö emberek mentalitása ugyanolyan, az rettentö ostoba lény.

Nézd meg a körülötted lévö "magyar" embereket és ha szerinted mind ugyanúgy gondolkodik, akkor nagyon egycsatornás agyad van, de szerintem még te is észreveszed, mennyire eltéröek mindenben.

2023. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ma már egyre kevesebb a vallásos ember Lengyelországban, egyre kevesebben járnak templomba. Hivatalosan is egyre kevesebben deklarálják a kötődésüket az egyházhoz. Egyre kevesebb a jelentkező a papi szemináriumokba, néhányat be is kellett zárni.

Egy picit árnyalni kell a képet a mindennapokkal. A hétköznapi életben alig van olyan családi esemény ami az egyház nélkül történne. Szinte elképzelhetetlen egy esküvő, temetés pap nélkül. Alig van gyerek aki ne lett volna elsőáldozó. Az egyház beépült a családi ünnepekbe.

Sokan elfordulnak az egyháztól, szinte minden hónapban nyilvánosságra kerül valamilyen botrány a papok életéből. Pedofilia, szex orgiák stb.

Szóval eléggé árnyékolt, változó a kép.

2023. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-as írja a lengyelek már nem annyira vallasosak mint régebben. Sorra derülnek ki az egyházi pedofil ügyek, sokan el is fordulnak tőlük. Az abortusz kvázi lehetetlenné tetele is nekik "köszönhető" ami miatt komoly tüntetéshullám volt.
dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!