Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Halloween napján otthon...

Halloween napján otthon maradsz vagy elmész valahová?

Figyelt kérdés
Halloween október 31. vagyis jövőhét vasárnap.
2010. okt. 19. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
haverokkal bulizunk (természetesen jelmezben)
2010. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A Halloween nem amerikai ünnep."


Kb. leszarom.


"Magyarországon csak idit.óta és beszűkült látású emberek vannak, akik nem tudják felfogni, hogy valaki szereti a halloweent és igenis megszeretné ünnepelni."


Akkor légy szíves magyarázd el, hogy ebben az országban, ahol az amerikai filmeket leszámítva szinte senki semmit nem tud a halloweenről, mit ünnepelsz meg belőlem? Miért ennyire k. fontos neked megünnepelni? Mi közöd hozzá?


"Miért baj az, ha valaki mulatni szeretne Halloween-kor?"


És ehhez mi szükség van egy angolszász ünnepre? Csak úgy nem lehet házibulit rendezni? Vagy mulatni egyet? Mert ha erre tényleg van egy íratlan szabály, akkor zárjatok börtönbe, mert számtalanszor megsértettem.

2010. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

És most ki beszél arról, hogy ez egy angolszáz ünnep? :) Én SOHA nem néztem azt, hogy ez most milyen nemzetiségű ünnep. Én csak azt néztem, hogy jót mulattunk mindig, mikor gyerekek voltunk pl felmentünk barátnőmhöz páran és elvoltunk.

És az kit érdekel, hogy te nem ünnepled meg? Nem mindenki ünnepli meg ez tény, és akkor téged az miért zavar, ha valaki megünnepli??

2010. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Egyetlen kérdésemre sem válaszoltál.
2010. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Gratutálok ,hogy szinte semmit se fogtál fel abból amit írtam de akkor válaszolok az hülye kérdéseidre , ha már itt vagyok:)

Ki nem tud semmit a halloweenről? Én pl sok mindent tudok a halloweenról..Az akit érdekel ez az ünnep, gondolom előtte utána néz, hogy mi az eredete, mi lényege, honnan származik stb.... Ha meg nem, akkor ez van. Aki nem néz utána, az kb lesz@rja, hogy milyen ünnep, hogy amerikai vagy angol nem érdekli...Tehát ebből is az következik, hogy nem mindenki angol meg amerikai mániás, csak azért, mert megünnepli a halloween-t.

Mit ünnepelek meg belőle? Itt nem az a lényeg, hogy mit , hanem, hogy milyen legyen. Gondolom nem szeretsz szórakozni, számodra ez a szó ismeretlen. Mert bizony ez is lényeges egy bulinál. A Farsangot minek ünneplik meg akkor? Ott is jelmezekbe kell bújni...stb

Miért ennyire k fontos neked megünnepelni?- Miért ennyire k fontos neked, hogy én mit ünneplek meg? :) Hm? Neked nem mindegy? Mi közöd hozzá? - Mi közünk van pl a Valentin naphoz? Az sem magyar ünnep. Ahhoz mi közünk van? Az sem lényeges ünnep.

Csak úgy nem lehet házibulit ünnepelni? De bizony lehet, de ha már dátumszerint jön a halloween napja , akkor miért ne csinálhatna egy házibulit, miért ne készülhetne rá ? - Legalább van miért szervezni. Máskor is lehet, de ha közeleg a halloween miért hagyják ki azok, akik szeretik ezt az ünnepet?

Ehhez mi szükség van egy angolszáz ünnephez?- És itt most kit érdekel az, hogy angolszász ünnep?? A jelmez a lényeg és a szórakozás.

Ezen veszekedni kb egy vicc. Ez most olyan, hogy te miért a rózsaszínt szereted? Én a kéket szeretem. Ember, te felfogtad, hogy nem mindenki egyforma? És, hogy nem minden ember úgy működik, mint te ? Valaki megünnepli, van aki nem. Maradjunk ennyiben. Még azt sem értem, hogym iért kell azokat letámadni akik megünneplik, :) De tök lényegtelen, legalább azok jól fognak szórakozni. És nem ilyen hülyeségeken idegesíteni magukat, mint te, hogy mi a f@szért ünneplik meg a halloweent. Ez már vicc komolyan mondom.

2010. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Az angol Halloween szó szerinti fordításban a Mindenszentek (All Hallows) előtti estét jelenti. Ősi kelta ünnep
2010. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!