Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amikor EU tagországban jársz...

Amikor EU tagországban jársz mi a véleményed az olyanokról akik "eljátszák", hogy nem értenek SEMMIT angolul? Egy szót se?

Figyelt kérdés

dec. 8. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem belőled csak a magyarok született rosszindulata beszél.
dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy csak eljátsszák? Nem mindenki beszél angolul még egy EU tagországban sem. Lehet, hogy tényleg nem értik.

Például egy kereskedőnek, szolgáltatónak nem is érdeke, hogy eltitkolja az esetleges nyelvtudását, hiszen így eleshet a bevételtől.

dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

1. Lehet a te kiejtésed volt érthetetlen.

2. Lehet tényleg nem beszélt angolul.

3. Lehet francia volt.

dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

ezt most hogy érted? kicsit részletesebben leírhatnád, mire gondolsz.

mert pl a franciák az istennek se fognak akarni érteni angolul, még ha felső szinten beszélik is, ez náluk természetes. de a többinél azért nincsenek ilyen gondok általában.

dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vendéglátásban például, vagy akár kereskedelemben is de mindíg élő szóban...

Rendelsz angolul vagy kérdezel, aztán a saját nyelvén válaszol


Nyilván megértem valamennyire a válaszából, hogy értette az angol kérdésemet, de meg sem próbál angolul válaszolni...

dec. 8. 13:43
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy franciákkal még nincs tapasztalatom, de a román, szlovén, olasznál meglehetősen gyakori!

Még a német meg az osztrák is sokkal rugalmasabb!


Meg az milyen már, hogy pl: kimegy az ember rómába, az olasz nem beszél angolul vagy nem akar, de a török, a kínai stb mind megerőlteti magát ha kell, és nem az agyukat játszák!

dec. 8. 13:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4#-es Idèn nyàron voltam Franciairszàgban 8 napot 3 különböző vàrosban. Mindenki mondta a nyaralàs előtt, hogy a Franciàk bunkòk ès nem segìtenek ès nem beszèlnek angolul. Mi ennek a teljes ellentetjèt tapasztaltuk. Nagyon kellemesen csalòdtunk.


Amikor leszòlìtottam valakit az utcàn mert kèrdezni akartam valamit akkor egyből segìtőkèszek voltak. 1-2 ember volt aki nem tudott, de azonnal hozott egy embert aki tudott. Nagyon kedvesek ès segìtőkèszek voltak mindenhol ahol jàrtunk. Nem tudom, hogy csak mi voltunk ennyire szerencsèsek vagy tènyleg ilyenek, de nagyon pozitìv csalòdàs volt.

dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

7-es vagyok.


Hogy mondjak negatìvat is idèn màjùsban Valenciàban voktunk. Na ott pl pont ezt tapasztaltam. A vendèglőkben amik a tengerpart mellett voltak vagy bent a belvàrosban nem èrtettèk az angolt max egy-egy ember. Azt, hogy Apple juice nem tudtàk felfogni. Volt olyan ètterem ahol a nő fejèn làtszott, hogy elege van amikor angolul megszòlaltam. Kb az volt a fejèn, hogy jaj màr megint egy angol ès magyaràzta spanyolul, hogy egy szòt sem èrt abbòl amit mondok, de eleve türelmetlen is volt ès ott is hagyott.


Ha jòl tudom a 3-ik legnagyobb Spanyol vàros ìgy meglepett, hogy mennyire felkèszületlenek.


Azèrt valjuk be, hogy mi magyarok sem àllunk jòl az angollal.

dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem belőled csak a magyarok született rosszindulata beszél."

Sokkal inkább belőled!

dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"mi magyarok sem àllunk jòl az angollal"

Egyre jobb a helyzet.

dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!