Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Segítene a cigányok integrálás...

Segítene a cigányok integrálásában, ha a népszokásaik pozitív elemeit jobban bemutatnák?

Figyelt kérdés
Ez arról jutott eszembe, hogy a Paprika Tv-ben az előbb egy nagy cigány családot mutattak a konyhában mindenféle jellegzetes ételek társaságában. (Mondjuk nekem pont nem volt szimpatikus, mert én már könnyebb, reformkajákat eszek, de ez más kérdés.) Az ételeken kívül gondolok a zenére, táncra, a születéshez, a házassághoz, a halálhoz kapcsolódó szokásokra, a ruhaviseletre, a különböző kézműves foglalkozásokra. Szóval arra, hogy cigányokat ne csak negatív helyzetekben, segélyért könyörgő, nyomorgó, lényekként mutassanak.
2010. dec. 3. 21:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb embernek nem az ilyen cigányokkal van bajuk, akik tudnak normálisan viselkedni, van kultúrájuk stb, hanem a többi selejttel...
2010. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

az segítene a cigányok integrálásában ha beleszórnánk őket a Mariana-árokba, semmi más


a többi provokátor kérdésedet meg ne tedd fel,...

2010. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%

Ha szegény cigányokat mutatnak, akkor a nép azt fogja gondolni róluk, hogy ezek mind segélyből élő, lusta, ingyenélő, tolvaj buta emberek.


Ha gazdag cigányokat mutatnak, akkor meg azt fogják mondani, hogy mind kapzsi, ügyeskedő, pénzéhes, rongyrázó maffiozók.


"Haters gonna hate."

2010. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%

A válasz megírásának időpontja: ma 21:11


Sorolj fel öt olyan elemet a cigány kultúrából, amit nem utálsz!

2010. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Már most van cigány felső réteg.

Azokat ismeri mindenki a maga módján. De tartózkodik tőlük mert gondolják nem tisztességesen van meg az ami.

Mi is ismerünk alig 1házzal arrébb 1 jómódú családot akik maguktól köszönnek muteromat évek óta ismeri az asszony de tudjuk h seftelnek.

18/F

2010. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

21:11es vagyok


nem úgy érettem, hogy én szeretem őket, de azt mindenki tudja, hogy azért vannak olyan cigányok is, akik nem tartoznak a nagy átlag lopós-csalós, "rajoskodós" cigány társasághoz.

én személyesen is ismerek ilyet (persze nem sokat) és velük semmi bajom, rendesen tanulnak, egyetemen, és nem plusz pontokkal jutottak be, mármint nem a szociális helyzetükért kapott plusz pontokkal, hanem mondjuk nyelvvizsga pontokkal. a szüleiket is ismerem, mindketten mérnökök.

tudom, hogy ez a példa nagyon ritka, csak az első válaszommal arra próbáltam rávilágítani, hogy 100000-ből 1 cigány család lehet normális.

2010. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésed alapvetően hibás. A cigányok (egészen elenyésző számú kivételtől eltekintve) NEM akarnak és NEM is fognak integrálódni, hiába minden ilyen törekvés. A te elképzelésed inkább a magyarokat integrálná, bár nem hiszem, hogy amikor az aluljáróban egy roma gyerek méretes bicskával "kölcsönkéri" a bukszádat, volna kedved megvitatni vele a sündisznópörkölt fűszerezését...
2010. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
21.32: Azt hiszem, igazad van. Meg ez az integrálás olyan fellengzős szó is. Eredetileg elfogadást akartam írni. Szóval, hogy az elfogadásukat segítené-e, akkor így módosítom a kérdést.
2010. dec. 3. 21:39
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

alapvetően rosszul indítod a gondolatmenetedet....

nem az indította el ezt az "utáljuk a cigányokat" felfogást, hogy a magyarok nem tudják őket elfogadni, hanem az, hogy a cigányok nem tudnak viselkedni...

annyi más kisebbség is él nálunk, érdekes, velük nincs senkinek semmi gondja, mert NEM LOPNAK, NEM GYILKOLNAK, NEM ÉLNEK CSAK SEGÉLYEKBŐL a többi normálisan dolgozó ember nyakán!!

2010. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!