Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki "angolosan tavozik"?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 07:41
 1/7 anonim válasza:
94%
Szó nélkül lelép valahonnan.
2011. jan. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Igen.Köszönés nélkül távozik.De ők érkezni is így érkeznek.Ez minden országban kivétel nélkül a mérhetetlen bunkóság jele.Dehát akik marmite-ot esznek mit várjon az ember.... :)

De kérdező,Te sem Magyarországról írsz :)

2011. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem azt jelenti, hogy köszönés nélkül, hanem hosszas búcsúzkodás nélkül. Csak manapság sokszor tévesen használják. Angolosan távozni annyit tesz, hogy egy társaságból, összejövetelről úgy megyünk el, hogy nem akasztjuk meg a beszélgetést azzal, hogy hosszasan búcsúzkodunk mindenkitől, csak a házigazdától köszönünk el, és feltűnés nélkül távozunk. Ez pedig kicsit sem bunkóság, sőt, éppenséggel az illem is így kívánná.
2011. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok az ilyen távozási szokásra pedig azt mondják hogy "franciásan távozik".

Wikipédia:French leave is "Leave of absence without permission or without announcing one's departure", including leaving a party without bidding farewell to the host. The intent behind this behaviour is to leave without disturbing the host. In French, the phrase "filer à l'anglaise" (English leave) means the same thing.

2011. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:01


-nak szeretném elmondani hogy én évekig dolgoztam közöttük Angliában és légy erős hogy NEM SZOKTAK KÖSZÖNNI.Néha kiböfögik hogy "see you" de általában csak lelépnek.Ebből adódtak elég idegesítő helyzetek,pl amikor szükségem lett volna az egyik kollégámra és vártam rá és csak vártam és vártam és később esett le hogy jaa...ő már haza ment.És ez így ment minden nap.Nem köszönnek.DE amikor érkeznek akkor sem.Csak bejönnek,leülnek melléd és ennyi.Néha egy how r u? elhagyja a szájukat de sokszor az sem.Borzasztó bunkók.Közösen semmit sem csinálnak,jó étvágyat nem kívánnak,szipognak,böfögnek,olvasnak evés közben(és NEM gyárban dolgoztam :))de még sorolhatnám...

Amikor valaki visszajött egy hosszú nyaralásról,ennyit kérdeztek tőle:nice holiday? És már ment is tovább,mert a válasz is csak ennyi volt:yes. :)))))

2011. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
De utolsó, itt nem az angolok szokásairól van szó, ez csak egy kifejezés. És nem is túlságosan újkeletű. Bánom is én, hogy az angolok szoktak-e köszönni vagy sem, ettől még az "angolosan távozni" nem azt jelenti, hogy köszönés nélkül megyünk el, hanem hogy nem búcsúzkodunk egyenként mindenkitől ha nem szükséges. Ezt jelenti. Nincs köze ahhoz, hogy a mai angolok mit hogyan csinálnak. Különben voltam kint én is többször, több időre is, és akikkel én találkoztam, azok köszöntek.
2011. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

kedves utolsó már nem azért de az teljesen más ha kimész

ha hozzád vendégségbe mennek akár 1 hónapra (ami ritka hogy valaki annyi időre menjen vendégségbe általában csak külföldre szoktak annyi időre menni) akkor nem ugrálod körül mindennap szia hogy vagy stb. persze ez nem tudatos sok embernél hogy körülugrálta

ez így megy az angoloknál is (bár abból a legtöbb nem is szívességből hanem csak azért hogy jó benyomást keltsenek és jó hírét vidd haza az országnak)

2014. aug. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!